Yardıma İhtiyacı Olan Okullara ve Çocuklara Umut Oluyorlar!

Türkiye'nin Her Yerine Hediyeler Gönderiyorlar!

2014 Eylül'ünde başladıkları köy okullarına yardm projeleri ile Türkiye'nin her yerinden ihtiyaç sahibi çocuklara yardmlar gönderdiklerini, yaptıkları projelerden çok iyi dönüşler aldıklarını belirten Gözde Tekin Kaçan, 1 yıldan fazla bir süredir bu ailede olduğunu; çocuklara yardım ederken çok daha mutlu olduklarını belirtti.

Ankara ve İstanbul Merkezli Çalışıyorlar!

Ankara'da Aysel GÖZEY ve İstanbul'da Gözde Tekin KAÇAN önderliğinde düzenledikleri yardm projelerini organize etmek oldukça eğlenceli ve mutluluk verici durumdadır. Köy öğretmenlerinden gelen mutluluk dolu fotoğraflar, projelerin devamlılığını sağlıyor.

Yardım Kapsamına Giren Araç Gereçler

Köy okullarına yardm projeleri kapsamında iki tür yardım kabul ediliyor. İlki, sıfır yani yeni alınmış hediyeler; ikincisi ise kullanılmış fakat kullanılabilir haldeki hediyeler.

Bu kapsamda;

kırtasiye malzemeleri,

oyuncaklar,

kitaplar,

kıyafetler,

zeka oyunları,

spor malzemeleri ve

hobi ürünleri gönderilmektedir.

 

Kış Aylarını Isıtıyorlar!

Kış aylarında köylere ulaştırılmak üzere atkı ve bere örme programları hazırlayarak, Türkiye'nin her yerinden örgüler topluyor, çocuklara iletiyorlar.

Bayramlık Alışveriş

     

Her özel gün ve bayram öncesinde, belirlenen sayıda çocuğa bayramlıklar alınıyor. Bu kapsamda isteyen kişiler bayramlıkları alarak kargo yapıyorlar. İsteyen kişilerse proje yöneticileri ile iletişime geçerek bayramlıkların internetten alınmasını sağlayabiliyorlar ya da havale yöntemiyle bayramlıkların alınması için ellerinden gelen miktarı katabiliyorlar.

Nasıl Yardım Edebiliriz?

Köy okullarına yardm programları kapsamında Proje yöneticisi Aysel GÖZEY (0546 943 31 98) ve Proje Yöneticisi Gözde Tekin KAÇAN (0531 310 43 85) ile iletişime geçerek yardımda bulunmak mümkündür. İsteyen kişiler proje yöneticileri ile görüşerek istedikleri türde yardmda bulunabilmektedirler.

 

Yardmlardan ve projelerden güncel olarak haberdar olmak için ise https://www.facebook.com/groups/koyokullarinayardimtoplulugu/ 

Facebook grubunu kullanmak mümkündür.

 

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442555/yardima-ihtiyaci-olan-okullara-ve-cocuklara-umut-oluyorlar