Her Sezon Kullanabileceğiniz Uzun Etek Modelleri

Etek; bir kadının gardırobunun temel taşlarından birisidir. Renk renk, desen desen alternatifleri olduğu gibi mini etek veya uzun etek modelleri olarak da çok çeşitli parçaları mevcuttur. Bu yazımızda uzun eteklerin çeşitlerine şöyle bir göz atacağız.

Pileli uzun etekler özellikle yaz aylarının vazgeçilmezleridir. Gündüz eteğinizi spor ayakkabı ile kombinleyip rahat-şık bir görünüm elde ederken, gece ise topuklu ayakkabı ile tercih edip sade bir şıklık yakalayabilirsiniz. Gece ve gündüz rahatlıkla tercih edilen bu etekler ayrıca gerek maksi gerek midi boyda da kombinlenip giyilebilir.

İster yazın üstünüzde sade bir topla, ister sonbaharda keten bir gömlekle, ister ilkbaharda bir sweatshirt ile isterseniz de kışın kısa botlarla desenli etekler her mevsime uyum sağlayan parçalardır. Renkli uzun eteklerin çokça çeşidi ve rengi mevcuttur. Daha vintage bir görünüm elde etmek isterseniz desenlerinde büyük çiçekler ve parçalar olan etekleri tercih etmeye özen gösterin.  Bunun yanında geometrik desenler ve şekiller olan etekler de modası geçmeyecek parçalardan. Bu etekleri tek renk bir üst ile kombinleyip eteğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Kot; cekette ya da pantolonda hiç fark etmez modası geçmeyecek bir kumaş. Etekte de durum aynı. Genelde kotun mini etekte kullanımını daha çok görürüz fakat güzel bir üst ve sandalet ile uzun etek modellerinde de çokça tercih edilen bir parça halini almıştır. Yaz aylarında uzun kot eteğinizi beyaz bir tişört ve kahverengi bir sandalet ile tamamlayarak gayet hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Günümüzde çalışan kadınların vazgeçilmezi olan kalem etekler artık gündelik hayata da taşınmış durumda. Gömleklerle tercih edilen kalem etekler kafede otururken veya gece dışarı çıkarken de giyilen parçalar halini aldı. Doğru ayakkabı, çanta ve üst tercihi ile çok şık durabilen kalem etekler bazı kadınlar tarafından spor ayakkabılar ile de kombinlenmekte.

Dekolte kimi insanlar için modanın tanımı olmuştur, hal böyle olunca elbise, etek veya bluz hiç fark etmez doğru dekolte şıklığı beraberinde getirir. Uzun etek modellerinde de yandan veya arkadan yırtmaçlarla şık bir görüntü elde edilir. Yaz aylarında ince, desenli uzun etekler genelde üstüne tek renk bir büstiyer ile tercih edilir. Kışın ise çoraplarla giyilen arkadan yırtmaçlı uzun etekler topuklu ayakkabılar ile görünümünü tamamlar.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3443091/her-sezon-kullanabileceginiz-uzun-etek-modelleri