Polonya’da 20 Yıldır Görme Engelli Adam Araba Çarpınca Görmeye Başladı!

Polonya’da 20 yıldır görme engelli bir adam kendisine araba çarpınca görmeye başladı. Geçirdiği trafik kazası sonrasında gözleri açılan adam, görme yetisine yeniden kavuştu. Doktorlar her ne kadar tam olarak araştıramasalar da yine de adamın gözlerinin nasıl iyileştiğini net bir şekilde açıklayamıyorlar.

Polonya'da Geçirdiği Kaza Sonucu Gözleri Açıldı

Polonya’da Gorzow Wielkopolski şehrinde hayatını sürdüren Janusz Goraj isimli adam 20 yıl kadar bir zaman önce geçirdiği alerjik reaksiyon sonucunda sağ gözünün retina bölgesinde olan hasar oluşması sonucunda görme yetisini kaybetmişti. Goraj sol gözüyle de yalnızca ışığı ve şekiller gibi bazı şeyleri seçebiliyordu.

Janusz Goraj Polsat News kanalıyla yaptığı bir röportajda geçirdiği kazayı mucize olarak açıkladı. Şu anki görme durumunu ise kaza esnasında başından aldığı darbe sonucunda iyileşmesine bağlıyor. Yaptığı Röportajda, bir arabanın kendisine çarptığını ve başının ilk önce arabaya sonrada asfalta çarptığını belirtti. Başından darbe alan ve kazanın ardından gözlerinin hemen açılmadığını söyleyen Goraj, gözlerinin kazadan 2 hafta kadar bir süre geçtikten sonra açıldığını vurguladı.

Janusz Goraj durumunun araştırılmasına daha fazla izin vermediği için Polonyalı doktorlar Goraj’ın kaza sonrasında nasıl iyileştiği açıklayamıyorlar. Fakat bazı uzmanlar Goraj’ın geçirdiği kalça ameliyatından sonra yüksek dozdaki oral antikoagülan kullanımının etki ettiğini, bu nedenle gözlerinin iyileştiğini düşünüyorlar ve bu şekilde bir tez yürütüyorlar.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3653688/polonyada-20-yildir-gorme-engelli-adam-araba-carpinca-gormeye-basladi