Son Dakika ! İdlib'den Acı Haber Geldi: 2 Şehit Var!

Uzun bir süredir devam eden Bahar Kalkanı Harekatı, 1 hararetli bir şekilde sürmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklamaya göre İdlib 'de 2 şehit var.

Bahar Kalkanı Harekât alanında bulunan unsurlarımıza Rejimin açtığı ateş sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 6 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş altına alınmıştır. Hedefler vurulmaya devam edilmektedir. 
Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.‬
Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!

İdlib'de Neler Oluyor?

Bahar Kalkanı Harekatı olarak adlandırılan harekat boyunca Türkiye kahraman ordusu tarafından 8 helikopter, 3 uçak, 151 tank, 3 İHA, 52 ÇNRA, 47 top, 12 tanksavar silahı, 8 hava savunma füze sistemi, 34 silahlı pikap, 10 mühimmat deposu, 27 zırhlı muharebe aracı ve 24 zırhlı araç etkisiz hale getirildi. 

Bu bilgiyi de paylaşan Türkiye Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı, konuşmasını tamamlarken operasyonların durmayacağını dile getirdi: 

Operasyonlarımız, Mehmetçiğe ve masum sivillere uzanan kanlı eller kırılana dek devam edecektir.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3688816/son-dakika-idlibden-aci-haber-geldi-2-sehit-var