Veresiye Defteri Kapatma Kampanyası: Mansur Yavaş'ın Başlattığı Kampanyaya Yardımseverlerden Destek Geliyor!

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile belediyenin bağış hesaplarının bloke edilmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bir yardım kampanyası başlattı. Mansur Yavaş, veresiye defteri kapatma kampanyası olarak adlandırılan bu kampanya ile ihtiyacı olan vatandaşların manav, bakkal veya kasap gibi yerlere veresiye olarak yazdırdıkları borçların ödenerek kapatılabilmesi için tüm yardımseverleri yardıma davet etti.

Peki, Veresiye Defteri Kapatma Kampanyası Nedir?

Nisan ayı başlarında kendi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı çağrı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,

Hastalığı değil, iyiliği bulaştıralım

diyerek veresiye defteri kapatma çağrısında bulunarak yeni bir kampanya başlattı. Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı kampanya çağrısında şu sözlere yer verdi:

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek isteyip de edemeyen hayırsever vatandaşlarımız olduğunu çok iyi biliyorum. Şimdi o hayırsever vatandaşlarımıza hiç kimseyi incitmeyecek ve engel çıkarılamayacak güzel bir teklifim var. Kendiniz veya birkaç kişi bir araya gelin. Hemen mahallenizdeki ya da komşu mahallenizdeki bakkala, kasaba, manava gidin. Veresiye defterindeki bir ihtiyaç sahibinin borcunu ödeyin, hesabını kapatın. Biz komşuyuz, biz hemşeriyiz, biz milletiz. Gereğini yapalım. Hep birlikte, el ele, derdine yetişilmemiş hiç kimse bırakmayalım. Üstelik önümüz Ramazan. Ankaralılar olarak, bu zor günlerde lütfen böyle bir güzelliğe imza atalım, Türkiye’ye örnek olalım."

Nisan ayı başlarında başlatılan kampanya 15 Nisan 2020'de yoğun bir şekilde Twitter gündemine taşındı. #veresiyedefteri hashtag’ı ile Twitter’a taşınan veresiye defteri kapatma kampanyası yardımsever vatandaşlardan ilgi görmeye başladı. Pek çok yerde veresiye defterlerinin kapatıldığı ise yine Twitter gündemine aktarılıyor.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4172729/veresiye-defteri-kapatma-kampanyasi-mansur-yavasin-baslattigi-kampanyaya-yardimseverlerden-destek-geliyor