20 Mayıs 2020 Koronavirüs Tablosu Sevindirdi! Vaka Sayısı İlk Defa Binin Altında!

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan verilere göre corona virüsle mücadele döneminde büyük bir başarı elde edilmeye devam ediyor. Son 24 saatte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 23 'e düşerken, toplam yeni vaka sayısı ise ilk defa 1000'in altına düşerek 972 oldu. 

Ramazan Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Geçtiğimiz günlerde, Cumnhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 2020 Ramazan Bayramı süresince sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Tüm Türkiye'yi yakından ilgilendiren koronavirüsle mücadele döneminde aile ziyaretlerinin ve kalabalık ortamlarda zaman geçirmenin bu süreci olumsuz yönde etkileyeceği düşünülerek alınan kabine toplantısı kararı ile sosyal izolasyon süreci kontrollü bir şekilde devam ettiriliyor. 

Ramazan Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün ?

Son 24 saat içerisinde bin 92 kişinin iyileşerek koronavirüsle mücadele sürecinde başarılı olduğu bilinirken, akıllara takılan Ramazan Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün sorusunun cevabı nedir? Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı arefe günü başlayıp bayram sonuna kadar devam edecek. Yani toplam 4 gün sokağa çıkılmayacak. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4578720/20-mayis-2020-koronavirus-tablosu-sevindirdi-vaka-sayisi-ilk-defa-binin-altinda