Kocaeli'ndeki O Fabrikada Korona Paniği Sürüyor!

Kocaeli’ndeki Hyundai Otomobil fabrikasında bir işçinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından vardiya iptal edildi ve işçiler evlerine gönderildi. Çok sayıda Sakaryalının çalıştığı fabrikanın yönetimi hastalığa karşı önlem almak ve bulaşma riskini önlemek için 16.00 ile 24.00 vardiyasını iptal etti. Kocaeli Sağlık’a bağlı bulunan filyasyon ekipleri tarafından korona virüs tespit edilen kişinin temasta bulunduğu tüm yakınlarına ulaşıldı.

Hyundai Yetkililerinden İşçilere Mesaj Atıldı!

Hyundai yetkililerinden işçilere gönderilen mesajda,

 “A Vardiyası, Boyahane Atölyesinde koronavirüs vakası tespit edilmiştir. Fabrikamızda sağlık tedbirleri kapsamında üretime ara verilmiştir. Servisler herkes için 18.30'da hareket edecektir. Üretim tekrar bu gece vardiyası (00:00) ile başlayacaktır”

diye belirtildi.

Fabrikadaki üretim temizlik yapıldıktan sonra gece vardiyasıyla tekrar çalışmaya başladı. Koronaviürse yakalanan işçi ise tedavi edilmek üzere hastaneye yatırıldı. Filyasyon nedeniyle fabrikada kaç işçiye test yapıldığı açıklanmadı. Fakat fabrikada çalışan Sakaryalılar ve diğer işçilerin durumdan tedirgin oldukları öğrenildi.

- OKU HABER, Kocaeli Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4924505/kocaelindeki-o-fabrikada-korona-panigi-suruyor