Yalova da Hayatını Kaybedenlerin Ölüm Sebepleri Belli Oldu!

Türkiye de yapılan araştırmalara göre dolaşım sisteminden hayatını kaybedenlerin sayısının fazla olduğu anlaşıldı. Peki Yalova da hayatını kaybedenlerin ölüm sebepleri neler? İşte, detaylar!

İnsanların En Çok Hangi Hastalıktan Hayatlarını Kaybettikleri belli oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce ortaya konan verilere göre  2019 yılında ki ölümlerin nedenleri arasında %36,8 ile dolaşım sistemi hastalıkları başı çekti.

%36,8 ile ilk sıraya yerleşen ve ölüm nedenleri arasında başı çeken dolaşım sistemi bozukluklarını %18,4 ile tümörler (iyi ve kötü huylu) ve %12,9 ile solunum sisteminde oluşan hastalıklar takip etti.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nün vermiş olduğu bilgilere göre Yalova ilinde ölüm nedenleri inceleme altına alındığında 2019 yılında 540 kişinin dolaşım sistemi hastalıklarından, 320 kişinin tümörlerden, 220 kişinin solunum sistemi rahatsızlıklarından, 62 kişinin iç salgı bezi yani endokrinden (beslenme ve metabolizmaya bağlı hastalıklar), 85 kişinin duyu organları ve sinir sistemi hastalıklarından, 48 kişinin yaralanma (dışsal) ve zehirlenmelerden, 203 kişinin de başka nedenlerden hayatını kaybettiği görüldü.

Dolaşım Sistemi Kocaeli de Can Alıyor!

Kocaeli de en fazla ölüm nedeni ise dolaşım sistemi rahatsızlıkları. Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu da 2019 yılına dair yapılan araştırmalar da hangi hastalığın en çok ölüme sebep olduğu ise yüzdeler ile şu şekilde açıklanıyor;

Kocaeli

Sakarya

Düzce

Bolu

2019 yılı için yapılan incelemeler de en çok ölüm dolaşım sisteminden kaynaklanırken, yaralanma ve zehirlenmelerden daha az kişinin hayatını kaybettiği gözlemlendi.

- OKU HABER, Yerel Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4927365/yalova-da-hayatini-kaybedenlerin-olum-sebepleri-belli-oldu