İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener: İktidar Seçime Gitmek Zorunda Kalacak!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı açıklamada iktidar partisinin Türkiye’yi taşıyamadığını ifade etti. İktidarın, bu nedenle seçime gitmek zorunda kalacağının altını çizen Akşener, aksi takdirde iktidarın ülkeyi 2023’e götüremeyeceğini belirtti.

Meral Akşener Trabzon’da Konuştu

İyi Parti çalışmaları kapsamında Trabzon’a giden Meral Akşener, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında basın mensuplarının sorduğu sorulara yanıt veren Akşener, erken seçim ile ilgili görüşlerini paylaştı. Konuya ilişkin Meral Akşener’in konuşması ise şu şekilde:

‘Şöyle bir şey yaşadı Türkiye. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül çıktı dedi ki, ' Adalet reformu yapılacak, buna bağlı olarak demokrasi reformu yapılacak' uzun uzun bir konuşma yaptı. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'da çıktı, bunun içine ekonomi reformunu koydu ve Sayın Adalet Bakanı'nın söylediği sözlere destek çıktı. Her şey yolunda ise bunlar neden oluyor? O arada damat gitti. Dolar 1 lira düştü. Sonra kayınpeder konuştu, dolar tekrar çıktı. Demek ki ekonomi de sorun var.’

Meral Akşener: Türkiye’de Öğretmenler Sözleşmeli İşçi Haline Çevrildi

Parti çalışmaları kapsamına Trabzon’a giderek ziyaret gerçekleştiren Meral Akşener öğretmenler ve sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili düşüncelerini de basın mensuplarıyla paylaştı. Konuya ilişkin Meral Akşener’in ifadeleri ise şu şekilde:

‘Şimdi Öğretmenler Günü'nü kutladık. Sözleşmeli Öğretmen diye bir kavram var Türkiye'de ve Sözleşmeli işçi haline çevrildi öğretmenler. Bütün bunlara baktığınız zaman adalet reformu bir de reform dendi. Ekonominin de patronu güvendir. Peki, bu güveni ne ile oluşturacaksınız? Hukukun üstünlüğü, adalet ve demokrasi ile. Şimdi burada bir sorun olduğu ifade edildi. Biz de diyoruz ki; bu sorunu yaratan  Partili Cumhurbaşkanlığı işlemi.’

Muhalefet Seçime Gitmek İster!

Basın mensuplarının sorularına yanıt veren Meral Akşener, muhalefetin seçim isteyeceğine yönelik açıklamalarda bulundu. Erken seçim ile ilgili konuşan Meral Akşener’in cümleleri ise şu şekilde:

"İyileştirilmiş, Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçme konusunda bir adım söz konusu değilse, o zaman da muhalefet partileri olarak 'Bunu taşıyamıyor Türkiye, bu yanlış bir sistem oldu. Bu sistemle Türkiye nefes alır' diyoruz. İhmal edilen bir de seçmen var. Muhalefet ister erken seçim ama sayı yetmiyor. Paraya ihtiyacı var Türkiye'nin yatırım gelmiyor bu sistemle de gelmez. Onun için seçimle çıkılır. Demokrasinin özelliği seçimdir, seçmenin iradesidir."  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5759335/iyi-parti-genel-baskani-meral-aksener-iktidar-secime-gitmek-zorunda-kalacak