Bağımsız Milletvekili Cemal Enginyurt'un Demokrat Parti'ye Katılımı Siyaset Gündemini Sarstı

Daha önce iktidar karşıtı açıklamaları ile gündeme gelmiş olan Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Demokrat Parti'ye geçti. Daha önce katıldığı bir programda "Tarım Bakanı fındık üreticisine ihanet etmiştir." sözlerini kullandığı için MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt, bugün katıldığı TBMM Genel Kurul toplantısında Demokrat Parti'ye geçtiğini açıkladı. 

Demokrat Partili Cemal Enginyurt "Bu Maaşı Helal Ettirmem Gerek" Sözlerini Söyledi

TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada 73 yıl önce Türk Demokrasisine büyük katkısı olduğunu dile getirdiği Demokrat Parti'ye geçtiğini ifade etti:

“Maaş alıyorum bu milletin sayesinde, bu maaşı helal ettirmem gerekiyor. Hakkı teslim etmem gerekiyor, seçimlere eğer üç yıl varsa, üç yıl boyunca kurumsal bir kimlik adı altında bu millete hizmet etmem gerektiğine inandım. İki buçuk yıldır tanımaktan memnuniyet duyduğum beyefendi kişiliği ile değer verdiğim Sayın Gültekin Uysal kardeşimle birlikte yol yürümeye karar verdim. ‘Yeter söz milletindir’ diyerek 73 yıl önce siyasi olarak Türkiy’ede parti olarak demokrasiye katkısı olan Demokrat Parti’ye geçmeye karar verdim. Rabbim milletimize de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de hayırlı olur diyorum.”

Konuşmasında Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Türküsünde yer alan bir bölümü okuyan Enginyurt, yarın saat 11:00'de Demokrat Parti Genel Merkezi'nde tören eşliğinde parti rozetini alacak. 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5892854/bagimsiz-milletvekili-cemal-enginyurtun-demokrat-partiye-katilimi-siyaset-gundemini-sarsti