Başkent Doğalgaz: Kurumumuza Kıyak iddiasına Konu Olan Arsa 25 Metrekare Basınç Düşürme İstasyonuna Yer Tahsisidir!

19 Ara 2020 tarihli haber ajansı kaynaklı Başkent Doğalgaz'a arsa tahsisi haberimizle ilgili olarak kurum, tarafımıza basın açıklaması göndermiştir. Basın açıklamasında bahse konu tahsisin 25 metrekare boyutlarında, basınç düşürme istasyonu için kullanılacak ve  kamu yararı olan bir uygulama olduğunu bildirmiştir.

Kurumun düzeltme açıklamasına istinaden sitemizdeki haber başlığı iddia olarak düzeltilmiştir. Tarafsız habercilik gereği Başkent Doğalgaz'ın basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz.

Başkent Doğalgaz'a Kıyak Değil Kamu Yararına Basınç Düşürme İstasyonu İçin Yer Tahsisidir 

Başkent Doğalgaz Basın Açıklaması

Okuhaber internet sitenizde yer alan ve kurumumuzu zan altında bırakan haber ile ilgili sizi daha detaylı bilgilendirmek ve tarafsız haberciliğin gereği konu ile ilgili doğru bilgiyi aynı kanaldan okuyucularınıza duyurmanız adına aşağıdaki açıklamayı sizlerle paylaşmak istedik.

Kurumumuza “kıyak “ olarak verildiği iddia edilen “iki arsa”, Ankara’nın Altındağ ilçesine doğal gaz dağıtım hizmeti sunabilmek amacıyla EGO tarafından kurulan basınç düşürme istasyonlarının bulunduğu 25’er metrekarelik alanlardır.

Basınç Düşürme İstasyonu 2013 Yılında Yapılmıştır

Her iki istasyon da 2013 yılında yapılan özelleştirmeden önce yani kurumumuz Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’yi devralmadan önce yapılmış ve Ankaralılara doğalgaz hizmeti sunabilmek amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Kurumumuz adına yapılan özel bir tahsis veya haberde iddia edildiği gibi özel bir uygulama söz konusu değildir.

Özelleştirmeden Önce Yapılan Tesisler Özelleştirmeden Sonra Kuruma Devredilmiştir

Özelleştirmeden önce Altındağ ilçesine güvenli doğal gaz arzı sağlamak üzere kurulmuş bu basınç düşürme istasyonları, özelleştirmeden sonra da doğal gaz dağıtım hizmetlerinde kullanılmaya devam etmektedir ve başka hiçbir fonksiyon barındırmamaktadır.

İddialar Kurumumuzun Tüzel Kişiliğine Zarar Veren Kötü Niyetli Açıklamalardır

Ankara’ya kesintisiz ve güvenli doğal gaz hizmeti sunmak için büyük bir gayret ve özveri ile çalışan Şirketimize haksız menfaat sağlandığı algısı yaratılarak kamuoyu nezdinde olumsuz bir algı yaratılma çabalarını kınadığımızı ve haklarımızı korumak amacıyla gerekli hukuki süreçleri başlatacağımızı vurgulamak isteriz.

BAŞKENT DOĞALGAZ DAĞITIM GYO A.Ş.

- OKU HABER, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5911220/baskent-dogalgaz-kurumumuza-kiyak-iddiasina-konu-olan-arsa-25-metrekare-basinc-dusurme-istasyonuna-yer-tahsisidir