Sürücü Kursları ve Rehabilitasyon Merkezleri Yüz Yüze Eğitim Sistemine Geri Dönüyor

2021 yılı yeni koronavirüs önlemleri açısından biraz daha rahat geçecek gibi görünüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada rehabilitasyon merkezleri, çeşitli kurslar, mesleki eğitim merkezleri ve sürücü kursları da dahil olmak üzere çok sayıda kurs merkezinin yüz yüze eğitim şeklinde öğretim yapabileceğini duyurdu. Özel eğitim kurumları için açılış tarihini 15 Şubat 2021 olarak açıklayan MEB, kurs merkezlerinin sokağa çıkma yasağına uygun şekilde program yapması gerektiğini vurguladı. 

Sürücü Kursları ve Rehabilitasyon Merkezleri Yüz Yüze Eğitim Sistemine Geri Dönüyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından yapılan yazılı açıklamada  5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında 20 Kasım 2020 - 4 Ocak 2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitim yönteminin uygulanmadığı belirtilirken, 4 Ocak 2021 itibari ile sokağa çıkma yasağına uygun şekilde yüz yüze eğitim yapılabileceğine yer verildi. 

Özel Öğretim Kursları Yüz Yüze Eğitime Ne Zaman Başlıyor

MEB Bakan Yardımcısı Safran, yaptığı yazılı açıklamada özel öğretim kursları için ise 15 Şubat 2021 tarihini işaret etti. Milli Eğitim Bakanlığı, rehabilitasyon merkezleri, sürücü kursları, çeşitli kurslar ve mesleki eğitim merkezlerinin sokağa çıkma yasağına uygun şekilde yüz yüze eğitime başlayabileceğini açıkladı. 

Özel Öğretim Kurumları Sınavları

Özel öğretim kursları ve mesleki eğitim kurslarında eğitim sonunda sınav yapılacağına dikkat çekildi. Kurs planlarının ise sokağa çıkma yasağına uygun şekilde planlanması gerektiği belirtildi. Özel öğretim kurumlarında burs sınavları için tarih olarak Mayıs ayı işaret edildi. 

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6006088/surucu-kurslari-ve-rehabilitasyon-merkezleri-yuz-yuze-egitim-sistemine-geri-donuyor