Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu: Gençlere Tavsiyem Torpille Bir Yere Gelmeyin!

Melih Bulu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörlük görevine atanması ile Türkiye gündeminin en önemli konularından biri oldu. Hatta dünya gündeminde de büyük yankı uyandıran Boğaziçi Üniversitesi rektörü Melih Bulu, daha önce katıldığı bir programda "torpil" hakkında yaptığı yorumlarla dikkat çekti. 

"Benim Tabi Torpil Olacak Bir Şeyim de Yok" Demişti 

Katıldığı programda kendisinin torpille bir konuma gelecek bir durumunun olmadığını açıklayan Melih Bulu, torpil kullanılması için daha büyük kurumların tercih edilmesi gerektiğine değindi. Torpille bir kurum başına kişi hakkında "Şu da burada dursun. Etliye sütlüye karışmasın" şeklinde bir yorumda bulunan Melih Bulu, torpille girilen makamda kişinin başarılı olmayacağını anlattı. Çevrenin o kişiye torpille girdiği konusunda tavır alacağına dikkat çeken Melih Bulu, insanların iyi bile çalışılsa "torpille geldi" algısı ile tepki göstereceğini ifade etti. 

Melih Bulu Gençlere Torpille Bir Yere Girme Düşüncesinden Uzaklaşma Tavsiyesinde Bulundu

Katıldığı programda gençlere torpille bir yere girmemeleri konusunda öneride bulunan Melih Bulu, "Torpiliniz olsa bile siz hakkınızla girin." derken, kendine güvenen ve kendini yetiştiren kişilerin torpile ihtiyaç duymayacağını anlattı. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6354026/bogazici-universitesi-rektoru-melih-bulu-genclere-tavsiyem-torpille-bir-yere-gelmeyin