Erdoğan: Cumhuriyet Dönemindekilerin On Katını Yaptık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasette kötü örnekler olduğunu ve olmaya devam edeceğini ifade ederek, AKP'li gençlere önerilerde bulundu.

Sakın Örnek Almayın

Erdoğan, AKP Gençlik Kolları 6'ıncı Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada siyasetteki kötü örneklerden bahsetti. Ülkesini kandıranların örnek alınmaması gerektiğini ifade eden Erdoğan şu sözleri söyledi:

Siyasette de kötü örnekler vardır, olacaktır. Kendi birikimleriyle siyaset basamaklarını tırmanmak yerine başkalarının emeğinin üstüne basarak yükselmek isteyenleri göreceksiniz. Oldu mu geçmişte? Sakın örnek almayın. Bu tür kötü örneklerin kalibreleri de ilk gerçek örnekte ortaya çıkar. Yalanı, iftirayı siyasetlerin merkezlerine yerleştirmek isteyenleri göreceksiniz. Sakın örnek almayın. Mesela siyaset yoluyla ülkesine, şehrine, halkına hizmet etmek yerine kısır hesaplar peşinde koşanlar göreceksiniz, sakın örnek almayın. Ülkesini kalkındırmak için çalışıp didinerek, proje üretmek, plan hazırlamak, icraat ortaya koymak yerine sadece 'siyaha beyaz', 'beyaza siyah' diyerek güya siyaset yapanlar göreceksiniz, sakın örnek almayın.

"Tamamında Yapılanın 10 Katını Yaptık"

Erdoğan, AKP'nin, 18 yılda Cumhuriyet döneminin tamamında yapılan hizmetlerinde 10 katını Türkiye'ye kazandırdığını belirtti. 2053 vizyonunu hayata geçireceklerin gençlik kolları olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları ekledi:

AK Parti'nin bugünkü temsilcisi olduğu kadim davamızı yarınlara taşıyacak, büyütecek olan siz gençlerimizsiniz. Sizler bir siyasi partinin gençlik kollarının mensupları olmanın yanında 2053 vizyonumuzu hayata geçirecek, yarının büyük ve güçlü Türkiye'sinin öncüleri, önderleri ve mirasçıları olacaksınız. Malazgirt'ten bugüne bu toprakları vatan haline getirme mücadelemizin her safhasında sizler vardınız.

"Kongrede Yasak Yok" Eleştirisi

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AKP Gençlik Kolları 6'ıncı Olağan Kongresi'nde dikkat çeken görüntüler ortaya çıktı. Kongreden video paylaşan  CHP Genel Başkan Başdanımanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan şu eleştiride bulundu:

Esnaf kısıtlamalar yüzünden can çekişirken, vatandaş aşıya erişemezken AKP kongrelerine yasak yok. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6630367/erdogan-cumhuriyet-donemindekilerin-on-katini-yaptik