Kod 29 ile Tazminatsız İşten Atılan Migros Çalışanları, Tuncay Özilhan'ın Evinin Önünde Eylem Yaptı

Koronavirüs pandemisi sebebiyle işten çıkarmaların yasaklandığı süreçte öncelikle ücretsiz izne çıkarılan ardından da Kod 29 ile işten tazminatsız olarak çıkarılan Migros işçileri, Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın İstanbul Beykoz’daki ikamet ettiği sitenin önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Daha sonra polis ekipleri, eylemci grubun dağılmasını istedi. Eylemcilerin ise haklarını talep ederek eylemi sürdürmek istedi.

Kod 29 Mağduru İşçiler Tepki Gösterdi

Güvenlik güçlerinin eylemci grubunu dağıtmak için gerçekleştirdiği müdahale sırasında bazı kadın işçilerin ağladıkları görüldü. Bazı işçiler de müdahalede bulunan polise şu sözlerle isyanını dile getirdi:

“Parası olan, zengin olanın yanında durmayın haklı olanın yanında durun. İki aydır kiramı ödeyemiyorum. Bu insanlar kirasını ödeyemiyor parası yok diye kendini mi yaksın! Burada bu şirkette 6-8 yıl çalışanlar var. Haklarımızı getirsinler. Sizler de işçi emekçi çocuklarısınız bize neden böyle davranıyorsunuz? Terörist miyiz biz? Yazıklar olsun”

 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6870266/kod-29-ile-tazminatsiz-isten-atilan-migros-calisanlari-tuncay-ozilhanin-evinin-onunde-eylem-yapti