Demokrat Partili Cemal Enginyurt, Bu da Bizim Bildirimiz Diyerek Video Paylaştı

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, başlayan Montrö bildirisi tartışmaları üzerine sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaptı ve değerlendirmede bulundu. Konu ile ilgili olarak Enginyurt şu sözleri söyleyerek dikkatleri üzerine çekti:

"Montrö Sözleşmesi başta olmak üzere Cumhuriyet'in değerleriyle oynanmasına asla müsaade edemeyiz. Edemeyiz diyenlere karşı da sindirme hareketini kabul edemeyiz" 

Demokrat Parti'li Cemal Enginyurt: Bu da Bizim Bildirimiz

Demokrat Partili Enginyurt, sosyal medya hesabı üzerinden Montrö bildirisi ile ilgili yaptığı video paylaşımını, ''Bu da bizim bildirimiz'' sözleriyle paylaştı. Enginyurt'un açıklaması ise şu şekilde:

"Yüce Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti devleti laik, demokrat bir cumhuriyettir. Bu cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları büyük bedeller ödeyerek kurmuş ve yeni nesil onu ilelebet yaşatacaktır. Montrö Sözleşmesi başta olmak üzere Cumhuriyet'in değerleriyle oynanmasına asla müsaade edemeyiz. Edemeyiz diyenlere karşı da sindirme hareketini kabul edemeyiz. Biz, Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran iradenin mensupları olarak bu Cumhuriyet'e ilelebet sahip çıkacağız. Mollalar, tarikatlar, şeyhler ülkesi değildir burası. Hiç kimse bu ülkeyi payitahtın bir başkenti olarak görüp bu ülkede yeni bir sistem, yeni bir cumhuriyet kurmaya kalkamaz. Tek bir cumhuriyet vardır, o da Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Ne mutlu Türküm diyene!"

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6896820/demokrat-partili-cemal-enginyurt-bu-da-bizim-bildirimiz-diyerek-video-paylasti