Kağıthane'de 15 Yaşındaki Çırağını Darp İki Kişi Hakim Karşısına Çıktı

İstanbul Kağıthane'de 15 yaşındaki çırakları E.Y'yi darp eden ve video kaydına alan iki sanık, bugün hakim karşısına çıktı. Duruşmada konuşan mağdur çırak E.Y, sanıklardan Yücel Bayır ve Samet Karadağ’ın zaman zaman türlü sebeplerle  kendisini dövdüğünü söyledi. Mahkemede konuşan E.Y şunları söyledi:

“Olay tarihinde çalışırken sanık Yücel beni çağırmış, gürültü nedeniyle duymadım. Gelip beni eliyle dövdü. Yere yatırıp tekme ve yumrukla vurdu. O sırada Samet elinde cep telefonu ile kameraya çekti. Bir yandan da güldü. Ancak Samet bana vurmadı”

Mağdur Çırak E.Y'nin Babası: Uykusunda Baba Beni Kurtar Diyor

Duruşma sonrasında açıklama yapan çırak E.Y'nin babası Ayhan Y, şu sözlerle oğlunun yaşadığı mağduriyeti ve psikolojik etkisini dile getirdi:

"Olaydan sonra kendi kendine sayıklıyor, yatakta ağlıyor. Baba beni kurtar diyor.”

Çırağın darp edilmesi nedeniyle sanıklardan Bayram Samet Karadağ'ın, "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı canavarca hisle yaralama" suçlaması ile 8 aydan 2 yıla kadar hapsi isteniyor. Sanıklardan Yücel Bayır'ın ise "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla yaralama" ve "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı canavarca hisle yaralama" suçlamalarıyla toplamda 1 yıl 2 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep ediliyor. Mahkeme, tanıkların ve sanık avukatlarının hazır edilmesi nedeniyle ertelendi. 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/7024482/kagithanede-15-yasindaki-ciragini-darp-iki-kisi-hakim-karsisina-cikti