PTT'nin Türksat 5A Temalı Anma Pulu Tedavüle Sunuldu

PTT, ocak ayında uzaya fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunu konu alan anma bloku ile ilk gün zarfı bastırdı. Tanesi 3 lira olan 2 değerli puldan oluşan anma bloku ile söz konusu pula ait 8,50 lira bedelli ilk gün zarfı satışa sunuldu. 'Türksat 5A 05.05.2021 ANKARA' ibareli ilk gün damgası Ankara'daki PTT Pul Müzesi'nde kullandırılmaya başlandı.

Talep Eden Müşteriler İnternetten Alabilecekler

PTT'den yapılan açıklamada, koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için önlem alındığı bildirildi. Buna göre bugün (5 Mayıs) satışa sunulan ilk gün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebileceği ifade edildi. 

Posta Damgası Tatbik Talepleri 3 Ay İçerisinde İletilirse Karşılanabilecek

Ayrıca, müşteriler tarafından hazırlanan filatelik ürünler için posta damgası tatbik talepleri, 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanabilecek.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7052352/pttnin-turksat-5a-temali-anma-pulu-tedavule-sunuldu