Ana Sayfa Siyaset AK Parti AK Parti 4 İsim için İhraç Kararı Aldı

AK Parti 4 İsim için İhraç Kararı Aldı

AK Parti MYK toplantısı sonrasında önemli kararlar açıklandı...

194
0
AK Parti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı tamamlandı. Toplantıda ana konunun ise partiden ihraç edilecek olan isimler olduğu tahmin ediliyordu. Beklendiği gibi oldu ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında bazı parti üyelerinden dördü için tedbirli olarak partiden kesin ihraç kararı açıklaması yapıldı.

Kararın açıklaması sonrasında en çok dikkat çeken isim ise eski Başbakan Ahmet Davutoğlu için alınan karar oldu. Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki 3 isim için partiden tamamen ihraç kararı alındığı açıklandı.

AK Parti İhraç Kararında Süreç Nasıl Devem Edecek?

MYK sonrasında açıklanan kararla beraber Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı ve Selçuk Özdağ isimlerinin partiden tamamen ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı. Sürecin işleyişi için de açıklamalar yapıldı.

Buna göre öncelikle ihraç edilecek olan isimlerin disiplin kuruluna sevkinin yapılacağı belirtildi. Disiplin kuruluna sevk edilecek olan isimlerden hem yazılı hem de sözlü olarak savunmaların isteneceği de belirtildi.

AK Parti Disiplin kurulu, gelen yazılı ve sözlü ifadeleri değerlendirecek. Değerlendirmeler sonrasında ise tatmin edici bir savunma sunulmazsa doğrudan partiden ihraçlar yapılacak.

Eğer tarafların belirtilen süre içerisinde partiden ihraç edilmesi konusunda savunmalarını sunmamaları durumunda ise otomatik olarak partiden ihraç kararı uygulanacak. Kararın kaç gün içerisinde uygulanacağı konusunda detaylar ise bilgi verilmedi. Bu konu hakkında da yakın zaman sonra açıklama yapılması bekleniyor.

Bakınız: AK Parti MKYK sonrası önemli açıklamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz