OKU HABER Tarafsız Öncü Haber Portalı

Baykar Savunma ve Ukrayna ortak silah şirketi kurdu

Baykar Savunma ve Ukrayna ortak silah şirketi kurdu
15 views
14 Ağustos 2019 - 1:45

Baykar Savunma ve Ukrayna ortak silah şirketi kurdu

Baykar Savunma ve Ukrayna ortak silah şirketi kurdu

Ukrayna merkezli silah ticaret şirketi Ukrspetseskport ile Baykar Savunma Şirketi, Hava – Uzay teknolojisini destekleyen bir silah firması kurdu. Ukrayna’nın Ulusal Savunma ve Güvenlik Konseyi tarafından yapılan basın toplantısında Ukrayna ve Baykar arasında işbirliği yapıldığı ilan edildi.

Uzay – Hava Projelerinde Hızlanma

 

Baykar Savunma ve Ukrayna ortak silah şirketi kurdu. Ukrayna ve Türkiye kaynaklı iki firmanın ortak çalışması sonucunda kurulan firma uzay ve teknoloji alanlarında çalışan bir silah firmasıdır. Yapılan bu ortak girişim çalışmasının temel amacı ise iki ülke için de savunma ve hava teknolojilerinin üretim ve pazarlamasını hızlandırmaktır.

Ortak Firmanın İlk Projesi

Ukrayna ve Türkiye menşeli iki firmanın birleşmesi sonucunda kurulan ortak firmanın ilk projesinin İnsansız Hava Araçları (İHA) olacağı belirtildi. Üretilecek olan İHA’lar, yüksek uçuş kapasitelerine sahip olacaklar ve bu uzaklıklardan çekim yapabilecekler. Çok uzun süre havada kalma özelliğine sahip olacak olan İHA’lar, yüksek hassasiyet sahibi silahlar kullanabilecektir.

Baykar Milli SİHA Sistemleri Üretim ve ARGE Tesisini Ziyaret Etmişti.

Baykar Milli SİHA Sistemleri Üretim ve ARGE Tesisini

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelerek Baykar’ın üretim ve ARGE tesislerini ziyaret ederek, ortaklık için ön görüşmeyi yapmıştı. Ayrıca daha öncelerde Bayraktar ismi verilen TB2 İHA’ları Ukraynaya teslim edilerek, milli İHA’larımız Ukrayna hükümetince test edilmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyrigth 2007 OKUHABER.COM tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları OKUHABER.COM’a aittir.