Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji Teknoloji Huawei Mate X için Kötü Haber Geldi

Huawei Mate X için Kötü Haber Geldi

Huawei Mate X için Google servisleri iddiası...

84
0

Akıllı telefon dünyasının yükselen yıldızları arasında gösterilen Huawei, sürekli yeni akıllı telefon modelleri tanıtmaya devam ediyor. Marka bir yandan yeni akıllı telefonlarını tanıtıyor ancak bir yandan da Google durumu can sıkmaya devam ediyor. ABD kara listesi sonrasında Google servislerini bir bir kaybeden markanın, Mate 30 modellerinde Google’dan tamamen mahrum kalacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise aynı durum Huawei Mate X akıllı telefonları için de geçerli olmak üzere.

Huawei Mate X Android Kullanabilecek Mi?

İddialara göre Huawei Mate X akıllı telefonları da yine Google’dan mahrum kalacak. Söz konusu akıllı telefon modellerinin içerisinde Android işletim sisteminin bulunması söz konusu olacak. Ancak yeni akıllı telefonların yine Google servislerini kullanamayacağı belirtiliyor.

Huawei Mate X

Bu durumda YouTube, Gmail, Google Play gibi servislerin kullanımı tamamen son bulmuş olacak. Bu uygulamalara dışarıdan erişim de çok mümkün olmayacak. Mate X modelleri için de geçerli olacağı iddia edilen kararın sonrasında oyunlar ya da diğer birçok uygulama için gerekli olan Google servislerinin de kullanımı mümkün olmayacak.

Bu servislerin erişimi mümkün olmadığı için kullanıcıların telefonlardan istediklerini alması pek mümkün gözükmüyor. Telefonların sistemi ne kadar yüksek olursa olsun, işlevsellik konusunda bir düşüş olacağı kesin. Toplamda satışların %30 gibi bir oranda düşmesi de söz konusu olabilir. Beklentiler bu yönde.

Bakınız: Huawei için ProtonMail Alternatifi Yolda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz