OKUHABER

Strese İyi Gelen Besinler

Stres azaltıcı etkisi ile dikkatleri üzerine çeken 5 besin grubu açıklandı: süt ve süt ürünleri, siyah çikolata, asitli meyveler, sebzeler, doğal çaylar.

Strese İyi Gelen Besinler
OKUHABER( editor@iyimakale.com )
2 views
22 Temmuz 2019 - 10:20

Strese İyi Gelen Besinler

Strese iyi gelen besinler

Gün içerisinde iş ortamında yaşadığımız stresler, bir de eve gelince evin işleri, kendi özel bakımlarımız, aile problemleri derken, dünya üzerinize geliyormuş gibi hissettiğinizi görebiliyoruz. Peki, stres yaşadığınızda baş edebilmek ister misiniz? Strese iyi gelen doğal besinler ve yiyecekler nelerdir? Bunları nasıl tüketmek gerekir?

1 – Yoğurt ve Süt Ürünleri

Strese iyi gelen besinlerin başında yoğurt ve süt ürünleri gelmektedir. Stresi ve kaygıyı kolayca azaltmayı sağlayan en temel ürün yoğurt ve süt ürünleridir. İçerisindeki tirosin maddesi sayesinde serotonin salgılanarak; mutluluk hormonları aktif hale getirilir. Bu da rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etki ortaya çıkarır.

 

2 – Siyah Çikolata

Strese iyi gelen besinlerin ikincisi ise bitter çikolatadır. Siyah yani bitter çikolata, stres ve kaygı ile baş etmede büyük bir yardımcıdır.

 

3 – Asitli Meyveler

Domates, limon, portakal ve elma gibi içerisinde C vitamini olan asitli meyveler, doğal şeker bulundurdukları için mutluluk verici özellik taşırlar. Bu da stresle başa çıkmada büyük önem arz eder.

 

4 – Brokoli ve Sarımsak

Brokoli ve sarımsak gibi sebzeler, vücut direncini güçlendirerek, kişinin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını ve daha az stresli olmasını sağlar.

 

5 – Doğal Çaylar

Yeşil çay, papatya ve yasemin çayları, hem sinir sistemine iyi gelmeleri hem de bağışıklığı kuvvetlendirmeleri yönüyle oldukça rahatlatıcı özellik taşımaktadırlar.

 

Her bitki ve besinde olduğu gibi, rahatlatıcı özellik taşıyan bu besinler dozunda kullanılmalıdır. Aşırı tüketim, vücut direncini olumsuz etkileyebilir.

Bakınız: Stres Etkileri ve Belirtileri Nelerdir?

 

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.