Taarruzi İnsansız Hava Aracı için Testler Başladı

İnsansız hava araçları konusunda kapsamlı çalışmalar yapmaya başlayan ülkemizde, bu yönde yeni adımların atılmaya başladığını görüyoruz. Kendi teknolojilerini geliştirme konusunda sıkı bir çalışma içerisinde olan ülkemiz, son olarak Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı için çalışmalara başlamıştı.

Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı Uçuşa Hazır

BAYKAR A.Ş tarafından üretilen ve testlerinin tamamlandığı öğrenilen Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı için çalışmaların son noktaya geldiği açıklandı. Son açıklamaları Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar yaptı.

Selçuk Bayraktar tarafından yapılan açıklama sonrasında insansız hava aracının testlerinin tamamlandığı ve çok kısa bir süre sonra hava sahasına çıkacağı bilgisi verildi.

Daha yüksek taşıma kapasitesi, yenilemiş tespit sistemleri ve yenilenmiş olan radar sistemleri, haberleşme için kullanılacak olan yeni sistemler, çok daha başarılı füzeler ile çalışacak olan insansız hava aracının, rakiplerinin çok daha önünde olması bekleniyor.

Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı için kesin olarak kullanım konusunda bir açıklama söz konusu değil. Net tarihi bilemiyor olsak da gökyüzünde güven vermesi beklenen Akıncı’nın şimdiden fark yarattığını söylemek gerekiyor.

Yeni hava araçlarının kullanıma girmesinden sonra teröre karşı çok daha güçlü bir mücadele devam etmiş olacak. Teknik olarak tüm verilerin de kısa süre içerisinde açıklanması söz konusu olacak. Şimdilik teknik donanım konusunda kesin bilgiler yok. Daha doğrusu detaylı bilgiler bulunmuyor.

Bakınız: (Görüntülü) Türkiye’de deniz ve plajlarda drone denetimi başladı

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437567/taarruzi-insansiz-hava-araci-icin-testler-basladi