Ozon Tedavisinin Sağlıkta 5 Uygulama Alanı!

Ozon Tedavisi Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Oksijen molekülünün kardeşi sayılabilecek ozon mucizevi bir molekül olup günümüzden yaklaşık 150 yıl öncesinde tıbbi hastalıkların tedavisinde alternatif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu molekül, vücuttaki oksijen dolaşımını daha verimli bir hale getirmekte ve aklınıza gelebilecek tüm dokuların daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Ozon tedavisi hiçbir hastalığı olmayan ancak kendini zinde hissetmeyen kişiler için bile oldukça faydalı olmaktadır. Çünkü kanda dolaşımı artmakta dokular yenilenmekte ve damarlar kendini toparlamaktadır.  Ozonun sağlıkta kullanım alanları ile ilgili bu yazımızda “ozon tedavisi nedir?” ve “ozon tedavisi nasıl yapılır?” konularında ayrıntılı bilgiler edineceksiniz.

Kalp Damar Hastalıkları

Ozonun vücuda yararları arasında ilk sırada yer alan konu kalp damar hastalıklarıdır. Ozonun damar yoluyla enjektesi mümkün değildir. Ancak kişiden bir miktar kan alınması, ozon moleküllerinin bu kana karıştırılması ve kanın kişiye geri verilmesi ile birlikte, kişinin mevcut kan dolaşımı büyük oranda yenilenir ve bundan ilk etkilenen dokular ise damar dokuları olur. Tüm bu işlemler steril bir şekilde yapılır ve ozonun kendisi önemli bir sterilizasyon etkisine sahiptir. Bu sayede, ozon tedavisi sayesinde hem kan hücreleri hem damarlar yenilenir ve kan önemli oranda mikroplardan ve yabancı moleküllerden arındırılmış olur.

Tansiyon Hastalarına Müjde

Damar tıkanması gibi problemlerin ozon tedavisi ile bir miktar geride bırakılması ile birlikte kan basıncında da önemli oranda düzelme saplanmaktadır. Bu sırada kalp dokuları da güçlenmekte böylece tansiyon normal bir düzene girmektedir. Ozon tedavisi ve tansiyonun düzenlenmesi en bilinen tedavi konuları arasında yer alır. Bu tür tedavilerde ozon tedavisi fiyatları seans sayısına göre değişmekle birlikte düşük maliyetli fiyatlar olmaktadır.

Sinirsel İletimde Mucize Etki

Ozonun en bilinen etkilerinden bir diğeri sinir sistemi üzerinedir. Bilindiği gibi sinir hücreleri diğer hücrelerin aksine yenilenebilme özelliğine sahip değildirler. Böylece yaşlanmanın etkisine karşı koyacak bir mekanizmaları yoktur. Çeşitli sebeplerin de etkisiyle sinir hücrelerinin ölmesi, yaşlanması hızlandırılmaktadır. Ölen sinir hücrelerinin geri döndürülmesi hiçbir şekilde mümkün olmamakla birlikte, en azından yaşlanmanın etkili bir şekilde geciktirilmesi ozon tedavisi ile mümkündür. Bu durum da en çok Alzheimer ve Parkinson hastalıklarının işine yaramaktadır. Ozon terapi fiyatları, tedavinin ne tür hastalıklar için tercih edildiği ile ilgili olmaktadır.

Ozon Depresyonu Yeniyor

Depresyon ve olumsuz ruh hali başa gelen üzücü olayların yanında, vücudun dengesini yitirmesinden de kaynaklanan bir durumdur. Sağlıksız bir vücut ruhu depresyona sürükler. Ancak ozon terapi ile depresyonu yenme konusunda etkili bir dönem başlamış bulunmaktadır. Hastaların psikiyatri ilaçları kullanmadan çeşitli derecelerdeki depresyonların tedavilerini gerçekleştirebilmeleri mümkündür.

Yanık Tedavisinde Ozon

Yara ve yanıklarda ozon sauna tedavisi, en bilinen yöntemler arasında yer olmaktadır. Ozon yaraların dezenfekte edilmesini sağlar ve özellikle yüksek dereceden yanıklarda, hücre yenileyici etkisi ile, dokuların hızla iyileşmesini sağlamaktadır. Böylece yaraların çok daha sağlıklı bir şekilde tamamlanarak izlerin oluşmasını de engelleme özelliği bulunur.

 

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437693/ozon-tedavisinin-saglikta-5-uygulama-alani