NATO Boru Hattında Hırsızlık Girişimi!

NATO'ya ait olan boru hattından hırsızlık yapıldığı sebebiyle bu hafta içerisinde iki kişi gözaltına alınmıştır. Olay, Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleşmiştir. Olayın gerçekleştiği yer ise Nusratfakı Mahallesi'ndeki boru hattı olarak ifade edilmiştir. Jandarma, bu bölgede bazı kişilerin keşif yaptığına dair ihbar almıştır. İhbar üzerine jandarma ekipleri, olay yerinde inceleme başlatmıştır.

İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve asayiş ekipleri, yaptıkları operasyon neticesinde bölgeye kazı için gelen kişileri ele geçirmiştir. Bu kişilerin bölgede kazı yapmaya çalışan 29 yaşındaki Veysel A. ve Erdinç K. olduğu bilgisine ulaşılmıştır. İki şahıs, jandarma tarafından gözaltına alınmıştır. Emniyetteki sorguları tamamlanan şahıslar, işlemlerin ardından adliyeye sevk edilmişlerdir.

NATO Boru Hattı'nda Neden Hırsızlık Yapılmak İstendi?

NATO boru hattında yaşanan bu olayın ilk defa yaşanmadığını söylemek gerekir. Şaşırtıcı bir eylem olarak gözükse de bu bölgeye hırsızlık için gelen kişilerin NATO boru hattından yakıt çalacağını tahmin etmek zor değildir. İki şüphelinin yanlarında bulundurdukları kazma, kürek ve yakıt çıkarmak için gerekli olan diğer tüm malzemelere de el konmuştur.

Bu noktada, bölgenin stratejik öneminden dolayı sık sık bu tip olaylarla gündeme geldiğini ifade etmek gerekir. Ancak, bölge halkının bu konuda duyarlı olduğu bilinmektedir. Bölgede garip hareketler sergileyen şahıslar, duyarlı vatandaşlar tarafından jandarmaya ihbar edilmektedirler.

 

Bakınız: Türkiye, ABD ve NATO’ya meydan okudu

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437906/nato-boru-hattinda-hirsizlik-girisimi