PRP Nedir? PRP Tedavisi Çeşitleri

Trombosit bakımından zengin olan kan hücrelerine PRP adı verilmektedir. Bu kan hücreleri vücuda enjekte edildiğinde vücut hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunur. Bu sebeple yaşlanmış veya işlevini kaybetmiş vücut hücrelerinin yenilenmesini ve tekrar işlevsel olmasını sağlar.

[caption id="attachment_145518" align="aligncenter" width="1024"] Prp tedavisi nasıl yapılır?[/caption]

PRP Nedir? Nasıl Elde Edilir?

PPR Nedir? Sorusunun ardından PRP nasıl elde edilir ? sorusu da kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorular arasındandır.  PRP bireyin vücudundan alınan kendi kanı ile üretilir. Bunun için geliştirilmiş tüplere konulan kan merkezkaç yöntemi ile döndürülür. Yeterince döndürülen kan hücrelerinde trombosit hücreleri dibe çöker. Daha sonra kandan ayrılan bu hücrelerden PRP elde edilir.

[caption id="attachment_145517" align="aligncenter" width="1696"] Prp tedavisi fiyatları ne kadardır?[/caption]

PRP Kullanım Alanları Nelerdir?

PRP saç tedavilerinde, yara veya sivilce izlerinin giderilmesinde, yaşlanmaya bağlı görülen sarkma ve kırışıklıklarda kullanılabilir. PRP tedavisi destekleyici bir tedavidir. Bu sorunlar için yapılan ana tedavileri daha verimli halde kullanmak için PRP tedavisi kullanılır.

PRP tedavisi küçük iğnelerle trombosit bakımından zengin kanın vücuda enjekte edilmesi ile uygulanır. Bu işlem her gün uygulanamayacağı için hastanın en az iki hafta en fazla dört hafta olacak şekilde beklemesi gerekir.

[caption id="attachment_145516" align="aligncenter" width="1200"] Prp saç tedavisi fiyatları ne kadardır?[/caption]

PRP tedavisinin hastalara uygulanması için birkaç ön koşul gereklidir. Bunlardan ilki hastanın ailesinde kanser tedavisi gören bireyin olmaması gerekir. Bu durumda hastaya enjekte edilen  PRP çeşitli bozukluklara sebep olabilir. Ayrıca PRP tedavisi kan sulandırıcı ilaç kullanan bireylere ve kan hastalığı olan hastalara uygulanamaz.

PRP Tedavisi ile Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

PRP tedavisi genelde saçı dökülen orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. PRP saç tedavisi fiyatları insanların bütçesini zorlayacak kadar pahalı olmadığı için pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

[caption id="attachment_145520" align="aligncenter" width="2233"] Prp nedir ? Tedavisi acılı mıdır ?[/caption]

PRP tedavisi ile saç dökülmesini engellemek için bireyin kanından alınan örnekler çeşitli işlemlerden geçerek PRP elde edilir. Elde edilen bu PRP saç derisine enjekte edilerek saçın kökünün canlanmasını sağlar. Bu sebeple saç çıkma ve çıkan saçın dökülmeme işlemi sağlanmış olur. Bu işlem 2 ile 4 hafta arasında bir süre ile aralıklara uygulanarak tedavinin kalıcılığı sağlanır. Tedavi sona erdikten sonra hasta sağlıklı saçlarla yaşamına devam edebilmektedir.

[caption id="attachment_145519" align="aligncenter" width="1800"] Prp tedavisi nedir?[/caption]

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438162/prp-nedir-prp-tedavisi-cesitleri