Merakla Beklenen Efsane Oyun Diablo 4 Hakkında Detaylar

Blizzard, tüm dünyada yankı uyandıran ve en sevilen oyunlardan biri olan Efsane Oyun Diablo için yepyeni bir teaser yayınladı. Diablo 4 uzun zamandır merakla bekleniyordu fakat oyunun çıkacağı kesinleşmemişti.

Blizzcon 2019 etkinliği kapsamında yayınlanan trailer, oyunun sevenlerinde büyük heyecan yarattı ve efsane serinin yeni bölümünün yakın bir tarihte yayınlanacağı kesinleşmiş oldu. Gelin efsane oyunun yeni versiyonu hakkında ortaya çıkan detaylara birlikte bakalım.

Yedi Sene Sonunda Heyecanlandıran Bir Gelişme

Oyunseverler Umutlarını Kaybetmişken Gelen Teaser

Diablo 4, oyunun üçüncü versiyonundan tam tamına yedi sene sonra duyuruldu. Oyunun fanları yeni versiyon hakkında umutlarını kesmek üzereyken atılan bu hamle büyük bir heyecan ve sevinçle karşılandı. 

Yıllar Sonra Diablocuları Heyecanlandıran Gelişme

Yeni versiyonun üçüncü versiyondan yıllar sonra geçtiği ve ani bir öze dönüşün yaşandığı da firma tarafından yapılan açıklamalar arasında yerini almıştır. Oyunda, ilk versiyonları andıran karanlık bir atmosfer yer alacak ve üçüncü versiyondan sonra oluşan güç boşluğunu doldurmak adına yeni bir efsanevi isim karşımıza çıkacak.

Oyunda 3 Ana Sınıf Karakter Yer Alacak

Etkinlik kapsamında yapılan açıklamalarda oyunda üç ana sınıf da yer alacak. Bu üç sınıfı Barbarlar, Druidler ve Büyücüler oluşturuyor. Oyunda yeni sınıfların olup olmayacağı ise henüz gizemini koruyor.

Oyun Hakkinda Kesinleşen Diğer Detaylar

Diablo 4, bir hayli karanlık bir atmosferde geçecek ve büyük kan savaşları yaşanacak. Bunun yanı sıra oyunun hikayesinde oyun sevenleri memnun edecek bir öze dönüş de yaşanacak.

Blizzard tarafından yapılan açıklamalarda oyunun grafiklerinde de gözle görülür bir geliştirme teknolojisi uygulandı. Modern teknolojinin oldukça verimli ve yerinde kullanıldığı animasyonlar trailerda bile fark edilebiliyor. Oyunun, PC, Xbox ve PlayStation için geleceği de yine bu etkinlik kapsamında duyuruldu fakat oyunun çıkış tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

- OKU HABER, Oyun Dünyası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438186/merakla-beklenen-efsane-oyun-diablo-4-hakkinda-detaylar