Sporla ilgili Filmleri Sevenler Buraya: En Yüksek Puanlı 5 Spor Filmi

Sadece Sporla İlgilenmek Yetmez Diyorsanız, En Yüksek Puanlı 5 Spor Filmi!

Spora ilginiz varsa ve sadece bunun ilgide kalmasını istemiyorsanız, daha fazla bilgi sahibi amacındaysanız, bu yazıda şimdiye kadar seyredilmiş yüksek puanlı spor filmleri sizin için  belirtilmiştir. Sporun içinde hayatı anlatan, kendinize pay çıkartacağınız 5 film şunlardır: Montevideo-Vidimo Se, Kızgın Boğa, Koç Carter, Zafere Hücum ve IP Man.

Tarih Ve Futbol İç İçe

[caption id="attachment_148655" align="aligncenter" width="1000"] Montevideo, Vidimo Se[/caption]

En Yüksek Puanlı 5 Spor Filmi listesinin üst sıralarında “Montevideo, Vidimo Se” bulunmaktadır. Futbola ilginiz varsa bu film tam size göre. Film, eski Yugoslavya döneminde bulunan Belgrad’da bulunan bir futbol takımının ilk Dünya Futbol Şampiyonasına gitmeye hak kazanmasını ve sonraki süreci konu alıyor. Tarihe ve futbola ilginiz var ise izlemeniz gereken filmlerin başında yer alan bir filmdir. Bu kategoride izlemeniz gereken ikinci film ise, bir boksörün hayatını anlatan Kızgın Boğa filmidir. Jake La Motta adında bir boksörün hayatında her zaman en iyi olmasını isteğini, agresif kişiliğini ve spor kariyeri dışında da oldukça mücadeleci bir hayatı olduğunu konu alan bir filmdir. Dövüş sporuna ilgi gösteriyorsanız uygun bir filmdir.

Eğitim ve Spor Bir Arada

[caption id="attachment_148656" align="aligncenter" width="1100"] Koç Carter[/caption]

En Yüksek Puanlı 5 Spor Filmi lisEğer basketbola ilgi duyuyorsanız var ise 2005 yapımlı Koç Carter filmini izleyebilirsiniz.  Spor filmleri basketbol branşında oldukça fazla izlenen bu film, eskiden başarılı bir basketbol oyuncusu olan Carter’ın, basketbolu bırakmasından sonra mezun olduğu liseden gelen koçluk teklifiyle antrenör hayatına atılmasını ve lisede öğrencilerine hem dersler konusunda teşvik eder hem de basketbol takımını çalıştırıp öğrencilerini hayata hazırlamasını konu alır. Eğitim ve spor hayatınızı bir arada sürdürmek istiyorsanız Koç Carter filmi aradığınız film olabilir.  Macera spor filmlerine ilginiz var ise, iki yarış pilotunun hayatının arasında geçen Zafere Hücum filmini izlemenizde fayda var.

Hayatı Macera ve Rekabet Dolu Olanlar İçin

[caption id="attachment_148658" align="aligncenter" width="1600"] Zafere Hücum[/caption]

Spor macera filmleri kategorisinde bulunan film, hayatını rekabetçi ve maceracı yaşayanlar için örnek alınması gereken bir filmdir. Formula 1’in popüler olduğu 1970’lerde geçen film, Almanya’daki bir yarışta kullandığı Ferrari’sinin kaza yapması sonucu yarış dışı kalan Lauda ve bu yarışta onu geçerek birince olan Hunt’ın pistlerdeki mücadelesini günlük hayatlarında da sürdürmesini konu alır.

Eğitici ve Geliştirici Bir Film

[caption id="attachment_148657" align="aligncenter" width="825"] Ip Man[/caption]

Spor konulu filmler kategorisinde izlemeniz gereken 5. film ise ünlü dövüş tekniği olan Wing Chun’un doğuşunu anlatan Ip Man filmidir.  Film, 1930’lu yıllarda Çin’de Wing Chun ustası olan Ip Man’ın gerçekleştirdiği dövüşlerde yendiği kişilerle dikkati çekmiş ve bu sporun yayılması için çalışmalar başlatmasını konu alır. Yarı–biyografik olarak hayatı anlatılan IP Man filmi de hayatta mücadele ve eğitime önem veriyorsanız izlemeniz gereken yüksek puanlı filmler sıralamasında yer almaktadır.

En Yüksek Puanlı 5 Spor Filmi konusu ile yakından ilgileniyorsanız, ÇİN’İN 5500 DOLARLIK ELEKTRİKLİ SPOR ARABASI da tam size göre hazırlanmış bir haberdir.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438734/sporla-ilgili-filmleri-sevenler-buraya-en-yuksek-puanli-5-spor-filmi