Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır, Bebeğinizin kafası tam şeklini almamış yamuk bir kafa şekli, şişmiş gözler, basık burun, şiş cinsel organlar ve alınında ,kaşlarında benekler görebilirsiniz.Fakat bu görüntüler kısa bir süre sonra geçmektedir.Kendi düzenini zamanla alacaklardır.Bebek gelişimini öğrenmek istiyorsan inceleyebilirsiniz.

Araştırmalara göre anne karnındaki bebeğin annesinin seslerini hissetmesi doğduktan sonrada bu sese meyilli olduklarını kanıtlamıştır.Yani annenin sesine bebek tepki verir.Ne zaman ses vereceği değişebilir hafta hafta gebelik bilgileri sayesinde öğrenebilirsin.

İlk bir kaç gün bebeklerin gözleri genelde kapalı olur.Fakat bu kısa bir süre sürer. Yenidoğan bebeklerin kol ve bacakları kıvrık durabilir.Henüz başlarını sabit tutamamaktadırlar. Gövdesinden tutarak yüzüstü kaldırılınca baş öne doğru düşer.Yüzüstü yatırınca başını bir taraftan bir tarafa çevirebilir fakat göremez,işitmesi iyidir.

Bebekler doğuştan yaşama bazı reflekslerle doğarlar.Başı sağa sola çevirerek meme arama, irkilerek kollarını açma, parmağınızı avuç içine koyduğunuzda kavrama gibi.Bunları sizi sıkı sıkı tutabilmek için içgüdüsel mekanizmasıdır.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 20-30 cm uzaklığı görebilir.Bundan fazlası uzak mesafelerdeki cisim ve nesneler henüz ona bulanık gelebilir.Ortalama  17-20 saat uyur, 2-3 saatini uyanık ve sakin zaman geçirir.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438881/gebelik-hesaplamasi-nasil-yapilir