1 Fidan ile 1000 Can Kurtarmak İçin Sen de Katıl: Geleceğe Nefes Ol!

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada paylaşılan Fidan Kampanyası kapsamında 11 Kasım 2019 tarihinde ülkemizin dört bir yanında aynı anda ağaçlandırma yapılacak. Türkiye'nin tüm dünyaya örnek olacağı bu etkinlik ile ülkemize nefes katılacak. Kampanyanın ismi de anlamı kadar önemli: Geleceğe Nefes. İşte, Geleceğe Nefes kampanyası ile ilgili detaylar.

Daha önce örneklerinin ODTÜ ailesi tarafından yapıldığı ağaç dikme şenliği, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çok daha büyük bir boyuta ulaştırılıyor. 11 Kasım 2019 tarihinde Türkiye'nin her şehrinde fidan dikim çalışmaları yapılacak. Geleceğe Nefes isminin verildiği kampanyaya ilgi beklenildiği gibi çığ gibi büyüdü. Peki, uygulama nasıl işliyor? Kayıt için ne gerekiyor? Kayıt Ücretli mi? İşte detaylar.

Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına Nasıl Katılabilirim? 

Kampanyaya katılmak ve kendi adına bir fidan dikilmesini sağlamak için öncelikle Kampanya Web Sayfası ziyaret edilmelidir. İşte fidan kaydı için izlenmesi gereken adımlar!

1 - Harita 

Geleceğe Nefes Ol Kampanyası kayıt işlemi için siteye girdiğimizde karşımıza yeşil renkte bir interaktif kayıt haritası gelecektir.

Türkiye'nin tüm illerinin yer aldığı bu haritada kayıt olmak istediğiniz ili seçiyorsunuz. Biz, Konya'yı seçerek işlem basamaklarına devam ediyoruz. Siz de istediğiniz ili seçerek devam edebilirsiniz.

2 - İl Seçimi

Eğer ki seçtiğiniz ilde katılım için gereken kontenjan tamamlanmış ise yukarıdaki gibi bir mesaj alacaksınız. Böyle bir durumda ise soldaki haritadan başka bir il seçmelisiniz.

Birkaç denemeden sonra tamamen dolmamış bir şehir bulabildik. Eskişehir'de katılım durumu şu an için yüzde 91'de. Siz de uygun yer bulunan bir şehri seçebilirsiniz.

3 - Katıl

Ekranın sağ bölümünde yer alan katılma butonuna tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir form gelecektir.

Formu doldurduktan sonra Katıl Butonuna basarak katılım işlemimizi tamamlıyoruz.

4 - Katılım Belgesi

Bundan sonraki adımda ise Geleceğe Nefes Ol kampanyası için kaydımız tamamlanmış oluyor. Katılım Belgesi bastırmak ve hatıra olarak saklamak için ise Katılım Butonuna basmalısınız.

İlginizi Çekebilir: 3 Maddede Aiesec Nedir?

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441371/1-fidan-ile-1000-can-kurtarmak-icin-sen-de-katil-gelecege-nefes-ol