Suriye İdlib’den Şehit Haberi Geldi: 5 Asker Şehit, 5 Asker Yaralı!


Suriye İdlib’den şehit haberi geldi. Gelen haberlerde 5 asker Şehit, 5 asker yaralı olarak bildirildi. Açıklama Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Suriye rejimi güçlerinin topçu ateşi açtığı söylendi. Açılan topçu ateşinin ardından şehit ve yaralılar olduğu açıklandı. Alınan haberlere göre Suriye’nin kuzeyinde yer alan Taftanaz gözlem noktası vuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada şu sözlere yer verildi:

İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, rejim tarafından 10 Şubat’ta yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, beş silah arkadaşımız yaralanmıştır.


Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında,

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır

ifadeleri kullanıldı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Twitter hesabından açıklama yaptı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum, diyen İletişim Başkanı yaptığı açıklama da:

Saldırıya misliyle karşılık verilmiş, düşman hedefler ortadan kaldırılmıştır

dedi. Altun'nun açıklamasının devamında ise:

Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye'yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır

sözleri yer aldı.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3642469/suriye-idlibden-sehit-haberi-geldi-5-asker-sehit-5-asker-yarali