Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 16 – 19 Mayıs Tarihleri Arasında Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak!

Dün yapılan kabine toplantısının sonucunda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı halk tarafından merak ediliyordu. Erdoğan açıkladı: 4 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması 16-17-18-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak!

Dün saat 15:15 sularında koronavirüs salgını nedeniyle video konferans şeklinde yapılan kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı televizyon ekranlarından alınan kararları aktardı. Kabine toplantısının gündeminde, ulaşım yasağı ile sokağa çıkma yasağı idi. Erdoğan; 9 il için ulaşım yasağının kalkarken 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasın da geldiğini televizyon ekranlarından halka duyurdu.

Ulaşım Yasağı Kalktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 ilde ulaşım yasağının kalktığını ifade etti. Bu illerin Tekirdağ, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Kahramanmaraş, Ordu, Trabzon ve Denizli olduğunu dile getirdi. Karantina altında olan 412 ilden 300’ünde karantina dönemi biterken 112 il de karantina hala devam ediyor.

Erdoğan; “Hayatımızı uzunca bir süre salgın tehdidine karşı bizi koruyacak tedbirlere göre devam ettirmek mecburiyetindeyiz.”

Diyerek halka tedbirlere uymaya devam etmeleri için çağrıda bulundu.

Can kaybı vakalarının azaldığını ve iyileşen sayılarının da arttığını dile getiren Erdoğan, corona virüs salgını için  “biz bize yeteriz” kampanyası adı altında toplanan paranın toplam 2 milyar TL’yi bulduğunu ifade etti.

 

Corona virüs Tedbirleri Kapsamında Yapılan Değişiklikler

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını Türkiye’de normalleşme başlamış olsa da normal hayata dönüş değişlikler ile devam ediyor. Koronavirüs kapsamında yapılan değişiklikler ise şu şekilde;

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4345602/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-16-19-mayis-tarihleri-arasinda-sokaga-cikma-kisitlamasi-uygulanacak