Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bayram ve Sonrası İçin Yaptığı Açıklama!

Koronavirüs kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından genel bir açıklama yapıldı. Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Okullar ne zaman açılacak? Cezaevi mahkumları için alınan kararlar nelerdir? İşte tüm bu soruların cevaplarını veren açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bayram dönemi ile sonrasında uygulanacak olan ve alınan yeni kararlarla ilgili yapılan açıklamaya göre:

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan genel açıklamanın ardından uygulanacak olan yeni normalleşme planı da açıklandı. Peki, Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni normalleşme adımları ile birlikte bayram ve sonrası için şu şekilde açıklama yapıldı:

Cezaevlerinde Kapalı Görüşler Olacak mı? Mahkumlarla İlgili Alınan Kararlar Nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan açık ve kapalı cezaevlerinde kalan mahkumlar için alınan kararlar şu şekilde açıklandı:

Camiler İbadete Ne Zaman Açılacak?

Camiler ibadete ne zaman açılacak herkesin merak ettiği bir soruydu. Bu konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı tarafından:

29 Mayıs Cuma günü, Cuma namazı ile birlikte alınacak belirli şartlar doğrultusunda bir süre camilerde sadece öğlen ve ikindi vakitlerde cemaatle namaz kılınabileceği bildirildi. Diğer vakitlerde bireysel ibadet uygulamasının sürdürüleceği açıklandı. Yine tüm ibadetlerin kurallar içerisinde olacağı ifade edildi.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar ne zaman açıklacak sorusunun cevabı ise Cumhurbaşkanı tarafından şu şekilde açıklandı:

Erdoğan'dan Bayram Kutlaması Daveti! Tüm Türkiye Yine Balkonlarda Olacak!

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tüm stadyumlarda, yarın ( 19 Mayıs 2020 ) saat 19.19 da stadyumlar ışıklandırılarak İstiklal Marşı yayını yapılacağı bildirildi ve aynı saatlerde herkes evlerinin pencereleri ile balkonlarından İstiklal Marşı okumaya davet edildi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4374939/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdoganin-bayram-ve-sonrasi-icin-yaptigi-aciklama