Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız Askeri Casusluk İddiası ile Gözaltına Alındı!

Uzun zamandır " Askeri Casusluk " suçlaması ile dosyası açılan ve soruşturması bulunan Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, bugün sabah sularında gözaltına alındı. Gözaltı kararını veren kurum ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olarak biliniyor. Aynı dosya içerisinde soruşturulan İstanbul'da görev yapan E.B isimli TSK personeli ve Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Düken de aynı anda gözaltına alındı. Yıldız'ın kendi ismine kayıtlı telefonu ile E.B ile Türkiye'ye ait Libya birlikleri hakkında görüşme yaptığı ifade edilerek bu görüşmeler şuç kanıtı sayıldı. 

Genel Yayın Yönetmeni de Gözaltında

Geçtiğimiz günlerde Libya'da şehit düşen MİT görevlilerini deşifre etmeleri nedeniyle tutuklanan  ODA TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu gözaltından cezaevine aktarılmıştı. Bu iki önemli görevdeki kişinin tutukluluğu devam ederken, bu sabah saatlerinde yeni bir gözaltı gerçekleşti. 

ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, "Askeri Casusluk" suçlaması ile Başsavcı Yüksel Kocaman tarafından verilen talimat ile gözaltına alındı. Yıldız'ın evinde arama yapılırken dijital cihazlara el konuldu. Toplanan cihazlar  Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 'ne aktarıldı. 

Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel Gözaltında!

Müyesser Yıldız gözaltı kararı ile birlikte Tele1 Ankara temsilcisi İsmail Dükel ve Yıldız'ın görüştüğü belirlenen E.B isimli TSK personeli de karara dahil edildi. 

Kabarık Bir Askeri Casusluk Dosyası Sunuldu

Müyesser Uğur Yıldız ile İstanbul'da görev yapan E.B isimli TSK görüşmesinin bu ilk görüşmesi olmadığı belirtilirken daha önceden "Askeri Casusluk" kapsamına giren 29 farklı eylemlerinin kaydedildiği ifade edildi. Libya'daki birlikler ile ilgili yaptıkları kritik görüşmeler ise gözaltı kararının alınmasına neden oldu. 

Savaş Planlarını Sızdırdığı İddiası

Yıldız'ın gözaltı kararını açıklaya bildiride Yıldız ve E.B arasında Türkiye - Libya savaş planlarını sızdırmaya yönelik suçların olduğu belirtiliyor. Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan şüpheliler hala gözaltında. Müyesser Yıldız'ın eşinin emekli emniyet müdürü olması da dikkat çekici bir detay olarak biliniyor. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4810670/oda-tv-ankara-haber-muduru-muyesser-yildiz-askeri-casusluk-iddiasi-ile-gozaltina-alindi