Fenomen Twitch Yayıncısı Lannia Ohlana İntihar Etti

100 Bin takipçisi olan ve Twitch’de sohbet ve CS GO yayınları yapan fenomen Twitch yayıncısı Lannia Ohlana intihar etti. Bu şok edici haber ile hem yayıncı arkadaşları hem de takipçileri büyük bir acı yaşadı. Sosyal medya hesaplarından taziye mesajları yayınladılar.

İnternetin ve sosyal medyaların kullanımının yaygınlaşması ile beraber yeni meslek kolları da ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de twitch platformu üzerinden yayın yapmak. Bilgisayar üzerinden yayın yapan yayıncılar; oyun, sohbet veya eğlenceli yayınlar yapıyorlar.

Bu yayıncılardan birisi de Lannia isimli kadın. 26 yaşındaki kadının takipçileri aldıkları haber ile yıkıldılar. Daha önceden Twitter ve instagram hesaplarından da depresyonlu paylaşımlar yapan yayıncı kadın, intihar ederek hayatına son verdi.

 26 yaşındaki yayıncı, izleyiciler tarafından çok seviliyordu. CS GO oyun yayınları ve IRL isimli sohbet yayınları yapıyordu. Bilinirde herhangi bir probleminin olmadığı söylenen yayıncının sosyal medya paylaşımları ölümünden sonra dikkat çekti.

Adeta intihar edeceğinin sinyallerini verdiği sosyal medya mesajlarından şüphelenen bazı takipçileri de yok değildi. Yayındaki tavırları ve paylaşımları takipçileri tarafından endişeli şekilde takip edildi. Kimileri olayı sezse de elinden bir şey gelmedi. Herkesin endişesi ve korkusu gerçekleşti ve genç kadın hayatına son verdi.

“Kimsenin Hatası Değil”

İntihar eden Twitch yayıncısının ölümü sonrası bazı paylaşımları incelendi. 6 Temmuz tarihinde 3 adet tweet attığı görüldü. Bu tweetlerin birinde depresyona girmiş kişiler hakkında attığı tweet dikkat çekti. Genç kadın attığı tweette kimsenin hatası değil sözleri ölümünden sonra daha da anlamlı hale geldi.

Derin ve anlamlı paylaşımlar yapan Lannia Ohlana’nın bir diğer paylaşımına da instagram hesabında rastlanıldı. Instgarm storysi ile paylaşımda bulunan genç yayıncı takipçilerine teşekkür etti. Yayıncılık hayatına başladıktan sonra tanıştığı tüm sevdiklerine seslendi. Tüm yaşadıklarının sonuçlarını yaşadığını ve herkesin kendi savaşını verdiğini ifade etti.

Instagram Veda Mektubu

Instagram hesabından yaptığı son paylaşım ile adeta takipçilerine veda ettiği anlaşıldı. Son paylaşımlarında;

“ Bugün çok güzel bir gün. Dışarı çık ve benim için tadını çıkar.”

İfadelerini kullandığı görüldü. Takipçileri ile paylaştığı bu hikayeden kısa bir süre sonrada genç kadının ölüm haberi verildi. Yayıncının intihar ettiğini ve hayatını kaybettiğini öğrenen takipçileri büyük bir şok yaşadı. Tüm sevenleri sosyal medya hesaplarından onun hakkındaki güzel anılarını paylaştı ve taziye mesajları ilettiler.

Lannia Ohlana’nın ölümü sonrası soruşturma başlatıldı. Ölümüne dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Neden ve nasıl öldüğüne dair kimse bir fikir sahibi değil. Uzmanlar, sosyal medya fenomenlerinin içerik üretirken çok strese girdiğini ve sürekli çalıştıklarını iletti. Bu nedenle de depresyona girebileceklerini söylediler. Bu nedenle de intihar etmesinin nedeni psikolojik bunalım olabileceği ifade edildi.

- OKU HABER, Dünyadan Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4985425/fenomen-twitch-yayincisi-lannia-ohlana-intihar-etti