Bakan Selçuk Açıkladı 2020 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 Kurban Bayramı ikramiyesi ödeme tarihlerini açıkladı. SSK emeklisi olan kişiler ikramiyelerini 17-26 Temmuz, Bağkur emeklisi kişiler ise 25-28 Temmuz tarihlerinde ikramiyelerini alacaklar.

Kurban Bayramı yaklaşırken emekliler de zamlı maaşlarına ve ikramiyelerine yaklaşmanın heyecanını yaşıyor. 12 milyon emeklinin beklediği haber ise Bakan Selçuk’tan geldi. Bakan yaptığı açıklamada tüm ikramiyelerin 17-29 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Duyurusunu yazılı şekilde açıklayan bakan, ikramiyelerini alacak emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde paralarını almalarını istedi. Bu şekilde herhangi bir mağduriyete de yol açılmamış olacak. Koronavirüs nedeni ile de dikkat edilmesi gereken sosyal mesafe kuralı da boşa çıkmamış olacak. Kurban Bayramı ikramiyeleri, emeklilerin maaşları ile beraber hesaplarına yatırılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Açıklaması

“ Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı Temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak.
Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın Ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. günlerinde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlarda 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.”

Bakan yaptığı açıklamalar ile emeklilerin ve ailelerin her daim yanında olduklarının mesajını verdi. Üreten ve çalışan her bireyin değerli olduğunu belirtti. Bakan Selçuk;

“ Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleriyle birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum.”

İfadelerini kullanarak yazılı duyurusuna son verdi.

- OKU HABER, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4998177/bakan-selcuk-acikladi-2020-kurban-bayrami-ikramiyesi-ne-zaman-yatacak