ABD Misyonları Türkiye Vizelerini Askıya Aldı

ABD misyonları, Amerikan vatandaşlarının güvenliğini gerekçe göstererek vize işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Konsolosluk çalışmalarını durdurulması yönünde alınan kararda sağlam bilgiler almalarının etkili olduğu söylendi. Aldıkları bilgiler, Amerikalı vatandaşlara yönelik terör öylemi olabileceği veya kaçırılabileceği yönünde olduğu ifade edildi. 

Alınan bilgilere göre, terör eylemleri büyük olasılıkla ABD başkonsolosluğunda gerçekleşeceği öğrenildi. Bir diğer ihtimal ise ülkenin farklı farklı noktalarında kaçırma ya da patlama gibi saldırıların olabileceği ifade edildi.

Misyondan yapılan uyarılarda kalabalık alanlardan uzak durulması gerektiği vurgulandı. ABD vatandaşlarının, diğer yabancı kişilerin yoğunlukta olduğu ofis ve AVM gibi yerlere gitmemesi konusunda uyardı.

ABD elçiliğinde sadece geçici olarak vizelerin askıya alınmadığı bildirildi. Ek olarak Amerikan vatandaşlara sunulan hizmetler de geçici süre durduruldu. Önceden ayarlanmış olan kişisel randevular hakkında ilgili kişiler e-posta ile bilgi verildiği söylendi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5632344/abd-misyonlari-turkiye-vizelerini-askiya-aldi