CHP’li Adıgüzel’den Fahrettin Koca’ya Tepki: Covid’den Daha Fazla Ölüme Sebep Olan Hastalık Mı Var?

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanlığı tarafından 5 Aralık 2020 koronavirüs kaynaklı vefat sayısının 196 olarak açıklanmasına tepki gösterdi. Yalnızca 10 büyükşehirde 467 vatandaşın ‘bulaşıcı hastalık’ nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyen Adıgüzel, Fahrettin Koca’ya tepkisini dile getirdi.

Mustafa Adıgüzel: 271 Cenaze Hangi Bulaşıcı Hastalıktan Oldu?

CHP’li Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanı tarafından 5 Aralık 2020 tarihinde açıklanan 196 covid-19 vefat sayısına tepkisini ortaya koydu. Yalnızca 10 büyükşehirde 467 ölümün bulaşıcı hastalıktan gerçekleştiğini ifade eden Adıgüzel şu cümlelerle tepkisini dile getirdi:

"271 cenaze hangi bulaşıcı hastalıktan oldu? Covid’den daha fazla ölüme sebep olan başka bir bulaşıcı hastalık varsa sağlık bakanı bunu neden açıklamıyor?"

CHP’li Vekil Adıgüzel: Hükümet Yalan Söylemeye Devam Ediyor

Cumhuriyet Halk Parti’li vekil Mustafa Adıgüzel, açıklanan günlük koronavirüs verileri için de bir iddiada bulundu. Adıgüzel, hükümetin yalan söylemeye devam ettiği iddiasını şu cümlelerle ortaya attı:

"Tüm Türkiye’yi kattığınız zaman nasıl bir sayı çıktığın hayal edin. Hükümet yalan söylemeye devam ediyor, hükümet bu işi ciddiye almıyor. Dünya Sağlık Örgütü de Türkiye verilerinin son derece kötü olduğunu ve önümüzdeki süreçte çok sıkıntı yaşayabileceğimize dair bir açıklama yaptı.  Aylardır tam kapatma söylüyoruz. Akşam-gündüz, haftasonu- haftaiçi kapatmalarla devam ediliyor. Bunların hiçbir önleyiciliği yok. Tam kapatmadan ekonomik gerekçelerle kaçıyorlar. Ekonomik önlemlerin de alınarak insanların sıkıntıdan kurtarılması lazım. Hükümet bunlara yanaşmadığı için bu yalan furyasına devam ediyor.”  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5857162/chpli-adiguzelden-fahrettin-kocaya-tepki-covidden-daha-fazla-olume-sebep-olan-hastalik-mi-var