Ali Babacan: Cumhurbaşkanını Nefret Eken Bu Dilden Vazgeçmeye Davet Ediyoruz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ’ın ve Yeniçağ Ankara Temsilcisi Gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun saldırıya uğramasını kınadı. Ali Babacan, "Bütün muhalif kesimlere gözdağı verme çabasıdır. Cumhurbaşkanını ve irili ufaklı ortaklarını; ayrıştıran, kutuplaştıran, tehdit eden, nefret eken bu dilden artık vazgeçmeye davet ediyoruz " ifadelerini kullandı.

Ali Babacan Yazılı Açıklama Yaptı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Parti’li Özdağ’ın ve gazeteci Uğuroğlu’nun saldırıya uğraması sonrasında yazılı bir açıklama yaptı. Babacan o yazılı açıklamalarında saldırıları kınadı ve nefret dilinden vazgeçmeye Cumhurbaşkanı’nı davet etti. Babacan’ın saldırıyı kınamaya yönelik cümleleri şu şekilde:

"Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ve Yeniçağ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na bugün yapılan saldırıları kınıyor, kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Saldırının ardından Genel Merkez Başkanlık Kurulu üyelerimiz Mehmet Emin Ekmen ve İdris Şahin, tedavi gördüğü hastanede Özdağ’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, kendisine refakat eden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün, Feridun Bilgin ve Feramuz Üstün ile görüşmüşlerdir.’’

‘’Ayrıştıran, Kutuplaştıran, Tehdit Eden, Nefret Eken bu Dilden Artık Vazgeçmeye Davet Ediyoruz’’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, saldırıya kınamak üzere yaptığı yazılı açıklamada Cumhur İttifakı’nı da eleştirdi. Konu ile ilgili olarak Babacan şu ifadelere yer verdi:

‘’Bu saldırılar, Cumhur İttifakı sözcülerinin her gün muhalefet partilerini, beğenmedikleri gazetecileri, sivil toplum örgütlerini, entelektüelleri ‘terörist’ ve ‘hain’ olarak göstermeyi alışkanlık haline getirdiği bir ortamda gerçekleşmiştir. Bütün muhalif kesimlere gözdağı verme çabasıdır. Sayın Cumhurbaşkanını ve irili ufaklı ortaklarını; ayrıştıran, kutuplaştıran, tehdit eden, nefret eken bu dilden artık vazgeçmeye davet ediyoruz."

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6128436/ali-babacan-cumhurbaskanini-nefret-eken-bu-dilden-vazgecmeye-davet-ediyoruz