Oyuncu Rasim Öztekin Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kalp krizi nedeniyle 62 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncusu Rasim Öztekin son yolculuğuna uğurlandı. Öztekin'in cenazesine  çok sayıda kişi katıldı.

Ekrem İmamoğlu ve Birçok Ünlü Cenazeye Katıldı

Öztekin'in cenazesine  sanatçının eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin, kızı Pelin Öztekin, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve çok sayıda oyuncu katıldı.

"Bu Sahneye Babamla Böyle Çıkmak İstemezdim"

Rasim Öztekin kızı Pelin Öztekin, törende yaptığı konuşmada babasına teşekkür etti şunları söyledi:

Bir konuşma hazırlamadım. Sadece babama çok teşekkür etmek istiyorum. Benim ilk aşkım olduğu için, ustam olduğu için, bana her şeyi öğrettiği için. Ben burada büyüdüm. Bu sahneye, böyle çıkmak istemezdim babamla. Bak baba birlikte aynı sahnedeyiz. Onu çok seviyorum. Her şey için bütün herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Konuşması sırasında göz yaşlarını tutamayan Öztekin, sahneden inmeden önce babasının tabunu öptü. 

"Çok Özel Bir İnsanı Uğurluyoruz"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da "Çok özel bir insanı uğurluyoruz. Kavuk sürecinin devriyle ilgili geldiğinde, 'Hayat her şeyi getirebilir, sağken bunu devretmek istiyorum. Üzerimde yük' diye tabir etmişti. Mekanı cennet olsun" dedi. 

Rasim Öztekin, törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı Camisi'nde kılınan namazından sonra  Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze namazına Öztekin'in ailesi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve çok sayıda seveni katıldı. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6614362/oyuncu-rasim-oztekin-son-yolculuguna-ugurlandi