Saadet Öğretmen ile Buca Belediyesi'nden Çocuk İstismarına Karşı Ortak Mücadele

Çocuk istismarına karşı verdiği mücadeleyle sembolleşen öğretmen Saadet Özkan’ın kurduğu UCİM ile Buca Belediyesi arasında protokol imzalandı. Protokol ile Buca Belediyesi, istismara karşı farkındalığı tüm kente yayacak. Çocuk istismarına karşı mücadelede kararlılık mesajı veren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Çocuklarımızı karanlık zihinlerden koruyacağız” dedi.

Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ile Protokol İmzalandı

Buca Belediyesi, çocuk istismarının önlenmesi amacıyla eğitim, toplumsal bilinçlenme ve farkındalık projeleri üretmeyi kendine amaç edinen Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ile protokol imzaladı.

Protokolün imza töreni, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın makamında gerçekleştirildi. Başkan Kılıç, İzmir’den çocuk istismarına karşı başlattığı mücadeleyle adını dünyaya duyuran ve UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan’ı konuk ederek Buca’da çocuk istismarına karşı farkındalık mücadelesini artırma üzerine sohbet etti. Sohbetin ardından Başkan Kılıç ve Özkan iş birliği protokolünü imzaladı.

Mavi Kelebek Tüm Kente Yayılacak

UCİM iş birliğiyle Buca Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek protokol kapsamında, çocuk istismarı ile mücadele alanında kent genelinde eğitim, seminer, sempozyum, çalıştay gibi her türlü farkındalığı artıracak etkinlikler gerçekleştirilecek. Mavi kelebekle sembolleşen çocuk istismarına karşı farkındalığın tüm kente yayılması için çalışmalar yürütülecek. 

"Mavi Kelebeğin Konmadığı Yer Bırakmayacağız"

UCİM ile imzalanan protokolün ardından kararlılık mesajı veren Başkan Kılıç çocuklarımız vatanımızdır diyerek vatanımıza sahip çıkmamız gerektiğinin altını çizdi ve ekledi:

“Çocuk istismarının önlenmesi konusunda hepimize istisnasız sorumlulukların düştüğüne inanıyoruz. Bu anlayışla Buca Belediyesi olarak böylesine kıymetli bir mücadele veren UCİM iş birliğiyle kentimizdeki tüm hemşehrilerin istismara karşı daha bilinçli olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Buca’da mavi kelebeğin konmadığı yer bırakmayacağız. Çocuklarımız, bizim vatanımızdır. Ve biz kararlıyız vatanımıza da geleceğimize de sahip çıkarak, çocuklarımızı karanlık zihinlerden koruyacağız” 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6637279/saadet-ogretmen-ile-buca-belediyesinden-cocuk-istismarina-karsi-ortak-mucadele