Çiftçi, Tarla Sahibini Kılıçdaroğlu'na Şikayet Etti: AVM'si, Petrol Ofisi Var, Tarımsal Destek Ödemesi Alıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale Hacılar Beldesi'nde ziyarette bulunarak çiftçilerin sorunlarını dinledi. Çiftçi, tarlayı ekene değil tarla sahibine tarımsal destek ödemesi yapılmasından dolayı yakınırken, kendi destek ödemesini alan tarla sahibini Şu sözlerle Kemal Kılıçdaroğlu'na şikayet etti:

“Ankara’da 2-3 tane petrol tesisleri var. Müteahhitlik yapıyor, AVM’si var. Bu kadar zengin adam”

Kemal Kılıçdaroğlu Bugün Kırıkkale Hacılar Beldesi Ziyareti Yaptı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale Hacılar Beldesi'nde çiftçilerin sorunlarını dinledi. Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini belirtti ve ülkemizde 10 milyondan fazla işsiz olduğunun altını çizdi. Üniversiteli işsizlerin olmasının Türkiye'ye yakışmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, ekonomik güçlük çeken çiftçilere, iktidara geldiklerinde pandemi döneminde alınan boçların faizinin silineceğini söyledi. Kılıçdaroğlu şu sözlerle beldedilerin kendisine güvenmesini istedi:

“Size söz veriyorum en rahat eleştirdiğiniz insan ben olacağım. Bu kardeşinize güvenin. Demokratik yollarla hepsini yolcu edeceğim”

Çiftçi, Tarla Sahibini Şikayet Etti

Çiftçilerin sorunlarını dinleyen Kemal Kılıçdaroğlu'na bir çiftçi, tarla sahibini şikayet etti. Tarımsal destek ödemesinin çiftçinin kendisine değil, tarlanın sahibine yapıldığından dert yanan çiftçi, şu sözlerle içinde bulunduğu urumu anlattı:

“Tarım desteklerinin çiftçiye yapılmasını istiyoruz. Burada herkes bilir. Bu köyde en az 100 çiftçi 150-200 bin dönüm Sivas yöresinde çiftçilik yapıyor. Hiçbir tarım desteğinden faydalanamıyoruz. Tarla sahibine ödüyor. 7 bin dönüm arazisi var Bala’da, koyu da bir AK Partili. Ankara’da 2-3 tane petrol tesisleri var. Müteahhitlik yapıyor, AVM’si var. Bu kadar zengin adam. 3 yıl tarlasını ektim. Ortalama 40 ton mazot, 30 ton da gübre harcadım. Kör kuruş devlet desteği almadım. Bu sene üreteceğim ürün için en az 40 ton mazot yakacağım. 30 ton da gübre aldım. Hala kör kuruş devlet desteği alamadım. Hala tarla sahibine destek. Tarla sahibi nerede? Ankara’da mağazası var, İstanbul’da duraklı minibüsü var. Bunun yolunu bulsanız, ürüne ödese devlet. Ürünü kim yetiştiriyor, biz yetiştiriyoruz.”

 

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6813892/ciftci-tarla-sahibini-kilicdarogluna-sikayet-etti-avmsi-petrol-ofisi-var-tarimsal-destek-odemesi-aliyor