Gözlük Çaldığı İddiasıyla Soruşturulan 21 Yıllık Polis Evinde İntihar Etti

İzmir Çeşme'de bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünü çaldığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek (46) intihar etti.

Şüpheli İsmail Zeybek'in Evinde de Arama Yaptı

Çeşme'nin Alaçatı Mahallesi'ndeki polis merkezinde görevli komiser yardımcısı H.Ö.Y.'nün güneş gözlüğünün kaybolması üzerine araştırma başlatıldı. Polis merkezindeki güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından soruşturma izni verildi. Savcılık, şeffaf bir şekilde yürütülmesi için soruşturmayı polisin değil de jandarmanın yürütmesini istedi.

Jandarma ekipleri, polis merkezindeki memurların ifadesini aldı. Şüphelilerden 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek'in evinde de arama yapıldı. Arama sonrası Zeybek, dün gece geç saatlerde yalnız yaşadığı evinde intihar etti. Cenaze, savcının incelemesinden ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İsmail Zeybek'in Güvenlik Kamerası Görüntülerine Yansıdığı Bildirildi

Zeybek'in intiharının ardından konuya ilişkin başlatılan soruşturma derinleştirildi. Asayiş bürosunda çalışan İsmail Zeybek'in kimse yokken komiser yardımcısı H.Ö.Y.'nin odasına girdiğinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdığı belirtildi. Bu görüntülerin soruşturmayı yürüten jandarma ekiplerine ve sonrasında savcılığa da teslim edildiği bildirildi.

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6866170/gozluk-caldigi-iddiasiyla-sorusturulan-21-yillik-polis-evinde-intihar-etti