Esnaf Akşener’e Dert Yandı : Üstümüze Yük Bindirmesin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Konya’da esnafın derdini dinledi. Bir esnaf, KPSS’de yeterli puan almasına rağmen kamuda işe giremediğini ve eşiyle beraber emeklilikte yaşa takıldıklarını söyledi.

“Bizim İneğimiz, Danamız Ne Olacak?”

İyi Parti Genel Başkanı'nı yolda görerek çeviren bir vatandaş girdi maliyetlerinin artışından dert yanarak şunları söyledi:

Yem fiyatımız, bugün 5 lira daha koydu. Et fiyatımız düştü. Bizim ineğimiz, danamız ne olacak?” diye sordu. Çiftçiden sonra Akşener’e seslenen engelli ise engelli aylıklarını bağlanmadığını belirterek, engelli aylığının bağlanmasını düzenleyen 2022 sayılı yasanın (65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun) değişmesi gerektiğini dile getirdi.

Bir çiğ köfte dükkanı işletmecisi ise kira desteği alamadığından şikayet ederek  Akşener'e sıkıntısını söyledi.  Farklı iş alanlarından da sıkıntıları dinleyen Akşener, bir vatandaşın gözyaşlarını tutamadığına şahit oldu.

“Bir de Pandemi Mağduru Olduk”

Pandemi salgın sürecinde mağdur olduklarını dile getiren bir esnaf, yük bindirilmesini istemediklerini söyledi. Sattıkları ürünlerin bir işe yaramadığını dile getirdi:

Haklarımızı almaktan vazgeçtik, sadece üstümüze bu kadar yük bindirmesin. Korkuyoruz. Bunu dersek böyle mi olur, şunu dersek böyle mi olur? Önümüzü görmek mümkün değil. Bir de hafta sonu ulusallar açık, zincir mağazalar açık. Benim sattığım ürünlerin hepsini zincir mağazalar satıyor. Ne yapalım, kilit vuralım gidelim. Okuduk, iş bulamadık. İşletme ve muhasebe mezunuyum. Yüksek lisans yapmıyorum, yapsak ne olacak diyorum. İki çocuk yetiştirdim, yurt dışında okumak istiyorlar.

 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6882586/esnaf-aksenere-dert-yandi-ustumuze-yuk-bindirmesin