Mansur Yavaş'ın 6 Milyon Tek Yürek Kampanyası'na 24 Saatte 1 Milyon TL'lik Rekor Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilikte ikinci dalgayı başlatıyoruz” sözleriyle yeniden hayata geçirdiği “6 Milyon Tek Yürek" Kampanyasında toplam destek tutarı ilk 24 saatte 1 milyon TL’yi geçti.

İyilik Bulaşıcıdır'dan 6 Milyon Tek Yürek Kampanyası'na

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganıyla ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği  “6 Milyon Tek Yürek" Kampanyası, Ramazan ayı öncesinde yeniden başlatıldı. İkinci dalga kampanyayı duyuran Yavaş, ilk 24 saatte yapılan yardım tutarının 1 milyon TL’yi aştığını açıklayarak, hayırseverlere teşekkür etti. 6 Milyon Tek Yürek Kampanyası

Ramazan ayı öncesinde başlattıkları kampanyaya destek çağrısında bulunan Yavaş, rekor destek için tüm hayırseverlere teşekkür etti.

''Ramazan Ayı Öncesinde Herkesi Dayanışmayı Çoğaltmaya Davet Ediyorum''

“Su Ver”, “El Ver”, “Bilet Ver”, “İftar Ver” ve “Afiyet Ver” uygulamalarıyla beş farklı seçeneğin olduğu kampanyayı hayırseverlerle buluşturan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sevgili ailem, 24 saatte #AnkaraTekYürek kampanyamıza 1 milyon TL’yi aşkın destekte bulundunuz. Sayenizde Cumhuriyetin Başkenti, iyiliğin de başkenti oldu. Hepinize teşekkür ediyor, Ramazan ayı öncesinde herkesi dayanışmayı çoğaltmaya davet ediyorum” dedi.

Sadece Ankara'dan Değil, Diğer İllerden ve Yurt Dışından da Kampanya Destek Görüyor

“www. ankaratekyurek.com” adresi üzerinden anlık olarak açıklanan verilere göre, 2 Nisan 2021 tarihi itibarıyla toplam yardım tutarı 1 milyon 187 bin 842 TL’ye ulaştı. Hayırsever vatandaşlar, Su faturası, ANKARAKART yükleme, Nakit yardımı, İftar Paketi ve Yardım kolisi seçeneği ile sadece Ankara’dan değil diğer illerden ve yurt dışından da kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.

İlk 24 saatte, “Su Ver” ile 142 bin 590 TL’lik 4 bin 908 adet su faturası ödenirken, “Bilet Ver” ile 19 bin 402 TL’lik 337 ANKARAKART’a yükleme yapıldı.

Yapılan Yardım Tutarları İnternet Sitesinden Yayınlanmaya Devam Edecek

“El Ver” ile 900 adet nakit yardımıyla toplam 263 bin 900 TL yardım toplanırken, “İftar Ver” ile 16 bin iftar paketi sipariş edilerek, 400 bin 250 TL’lik yardım oranına ulaşıldı. “Afiyet Ver” ile de 361 bin 700 TL’lik bin 858 adet yardım kolisi desteği sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi, ödenen destek tutarları ve yapılan yardım miktarlarını anlık olarak www.ankaratekyurek.com adresinden yayınlanmaya devam edecek.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6885494/mansur-yavasin-6-milyon-tek-yurek-kampanyasina-24-saatte-1-milyon-tllik-rekor-destek