Ankara Sivil Toplum Örgütleri Platformu'ndan Mansur Yavaş'a Vefa Ödülü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTOP) tarafından Vefa Ödülü’ne layık görüldü. ASTOP çatısı altındaki 16 derneğin vefa ödülünü takdim eden GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, “Geçen 2 yıllık sürede Ankaralının aklına gelmeyen işler yaptınız. Kalben herkesin duasını aldınız” dedi.

Ödülü Genç Girişim ve Yönetim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu Takdim Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTOP) tarafından Vefa Ödülü’ne layık görüldü.

ASTOP’un her yıl yaptığı çalışmalar nedeniyle vefa gösterilmesi gerektiğine inandığı iş, siyaset, bilim ve sanat dünyasından insanlara verdiği Vefa Ödülü’nü Yavaş’a, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu ve beraberindeki heyet takdim etti.

''Bunlar Aslında Bir Sosyal Devletin Yapması Gereken Şeylerdi''

ASTOP Vefa Ödülü’nü Başkan Yavaş’a vermekten mutluluk duyduklarını belirten Nezih Allıoğlu, şöyle devam etti:

“Geçen 2 yıllık sürede Ankaralının aklına gelmeyen işler yaptınız. Biz bunları öğrendiğimizde ‘Vay be’ dedik. Salgın döneminde terzilere, restoranlara olan destekler… Bunlar aslında bir sosyal devletin yapması gereken şeylerdi ama siz bir belediye olarak yaptınız. Size oy veren, vermeyen herkesin çok ciddi teşekkürünü aldınız. Kalben herkesin duasını aldınız''

Pandemi nedeniyle ödül takdimine video konferans yöntemiyle katılan ASTOP Başkanı Veli Sarıtoprak ise “Başarılarınızı çok yakından takip ediyor ve izliyorum. Gurur duyuyorum. Türk kamuoyuna şeffaf belediyeciliği gösteriyorsunuz. Açık, net, dürüst... Ankara’daki tüm sivil toplum kuruluşları yanınızda… Başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6903597/ankara-sivil-toplum-orgutleri-platformundan-mansur-yavasa-vefa-odulu