İzmir Depremi'nde Hayata Gözlerini Yuman Miniklerin İsimleri Yeni Açılan Çocuk Parkına Verildi

Bornova Belediyesi, 30 Ekim İzmir depreminde yıkılan Rızabey Apartmanı'nda yaşamını yitiren minik canlar Feryal ve Ömer Tekin'in adının verildiği parkın açılışını yaptı. 

Feryal Ömer Tekin Parkı

Bornova Barbaros Mahallesi'ndeki Feryal Ömer Tekin Parkı'nın açılışına Bornova Belediyesi başkan yardımcıları, acılı aile ve yurttaşlar katıldı. Baba Recai Tekin'in 30 Ekim'de bir günlüğüne Rızabey Apartmanı'nda oturan kardeşine bıraktığı ve o gün yaşanan deprem nedeniyle enkaz altında kalıp yaşamını yitiren 15 yaşındaki Feryal Tekin ile 4 yaşındaki Ömer için parka birer çınar ağacı dikildi.

"Bu Çalışmalar Bizim Açımızdan Nefes Oluyor''

Acılı baba Recai Tekin, Barbaros Mahallesi'nde çocuklarının oyun oynadığı parka isimlerinin verilmesi nedeniyle Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'a teşekkür ederek şöyle ekledi:

"Çocuklarımı kaybettiğimi öğrendiğimde onların adını yaşatmak istemiştim. Acıyı ifade ederken kelimelerin ne kadar yetersiz olduğunu gördük bu süreçte. Bu acı bizimle devam edecek. Bundan kurtulamayız ama bu çalışmalar bizim açımızdan nefes oluyor" 

"Bugün Onun Düğünü Gibi Olsun''

Kürsüde gözyaşlarını tutamayan anne Neslihan Tekin ise kızının kır düğününde evlenmek istediğini söyleyerek şu şekilde dileklerde bulundu:

"Herkesin çocuğu kendine özeldir. Bizim pırlanta gibi iki çocuğumuz vardı. Bu kadarını yaşayabildik. Oğlum 4 yaş 4 aylıktı. Çok dolu dolu yaşadık. Zamanımızı çocuklarımızla geçirdik. 4-5 saat parkta olurduk. Her birlikteydik. Çok dolu dolu 15-16 yıl hediye etti Allah. Ondan dolayı çok mutluyuz. Ancak kısa oldu, üzüntümüz bu. Şu an iyi bir yerdedirler diye dua ediyoruz. Benim güzel kızım 25 yaşındaki biri kadar aklı başındaydı. Hep kır düğününde evlenmek isterdi. Buraya ilk geldiğimde sandalyeleri gördüğümde sanki kızımın düğünü gibi hissettim. Öyle olmasını umut ederdim. Hep kır düğünü derdi. Bugün de onun düğünü gibi olsun inşallah"

 

 

 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7005655/izmir-depreminde-hayata-gozlerini-yuman-miniklerin-isimleri-yeni-acilan-cocuk-parkina-verildi