Süleyman Soylu: PKK Militan Sayısını 250'nin Altına İndirdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Akademisi POMEM 26. Dönem Mezuniyet Töreni'nde konuşma yaptı. Bakan Soylu yaptığı konuşmada Türkiye'yi karıştırmak isteyenlerin varlığına dikkat çekti ve Türkiye’deki PKK militanlarının sayısının 250'nin altına düşürüldüğünü açıkladı.

''FETÖ'cülerin Hala 15 Temmuz Hayali Kurduklarını Biliyoruz''

İçişleri Bakanı Soylu, POMEM mezuniyeti için gerçekleştirilen törende FETÖ'cülerin yeni bir 15 Temmuz için tezgahlar kurulduğunu şu sözlerle ifade etti:

"Kim ne derse desin ne düşünürse düşünsün, hangi iftirayı ortaya koyarsa koysun; biz bugün Türkiye’de PKK terör örgütünün militan sayısını 250’nin altına getirdiğimizi biliyoruz. Mağaradan çıkamadıklarını, telsizlerde ağladıklarını, Kandil’den imdat çağrısı yaptıklarını biliyoruz.
Jandarmamızın kimin kenevirlerini söktüğünü; narkotik polisimizin, sahil güvenliğimizin kimlerin tezgahına çomak soktuğunu biliyoruz. Ülkemize çöreklenmeye çalışan 14 tane uluslararası mafya liderini Türk polisinin paketleyip sahiplerine iade etmesinden kimlerin rahatsız olduğunu elbette biliyoruz.
Yurt dışına kaçan o hain FETÖ’cülerin hâlâ bu ülkede bir 15 Temmuz hayali kurduklarını biliyoruz. Türkiye’yi eski Türkiye’ye çevirmek için, karıştırmak için, insanları sokağa dökebilmek için, bu milletin kardeşliğini bir fitne ateşiyle yakabilmek için nasıl tezgahlar kurduklarını, hangi yalanları servis ettiklerini biliyoruz."

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7317582/suleyman-soylu-pkk-militan-sayisini-250nin-altina-indirdik