Marker Kalem Nedir? Marker Kalem Özellikleri Nelerdir?

Beyaz tahta kalemi ve keçeli kalem olarak bilinen marker kalem beyaz tahta üzerinde yazı yazmak için üretilmiştir. Ucunun mürekkepli olması daha kalın yazı yazmayı sağlar.

Üretim amacının temelinde; parlak yüzeyler için özel olarak üretilmiş olması yatmaktadır. Kalıcı olması sebebiyle diğer mürekkepli kalemlerden farklı olarak plastik yüzeylerde de kalıcılık sağlar. Böylelikle herhangi bir plastik üzerine kaybolmaması adına isim soy isim yazmak için de marker kalemler rahatlıkla kullanılabilir.

Marker Kalem Özellikleri Nelerdir?

Marker kalemler, diğer mürekkepli kalemlerden farklı olarak özel mürekkep haznesi sayesinde daha fazla mürekkebi içinde taşıyarak uzun süre yazı yazmayı sağlar. Hemen mürekkebi tükenmediği gibi aynı zamanda korumalı olduğu için mürekkebin kurumasına da izin verilmez. Marker kalem okula giden herkes için büyük bir avantaj sağlar.

Marker kalem çeşitli renklerde olabilir. En çok tercih edilen renkleri; siyah, lacivert, yeşil ve turuncudur. Marker kalemleri incelemek ve satın almak için https://www.guvensanat.com/marker-kalem adresini ziyaret ederek ürünlere ulaşabilirsiniz.

- OKU HABER, Oku Haber Öneriler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7339533/marker-kalem