Konya'da Dedeoğulları Ailesinden 7 Kişinin Ölümüne Neden Olan Katil Zanlısı Yakalandı!

Konya'da Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin öldürülmesi olayının katil zanlısı Mehmet Altun yakalandı. Altun’un yakalandığını Konya Valiliği duyurdu.

Meram ilçesinde 30 Temmuz’da saat 18.50 sıralarında işlenen cinayette, Yaşar Yaşar Dedeoğulları (65) ve eşi İpek Dedeoğulları (62) ile çocukları Serap (36), Serpil (32), Sibel (30), Metin (45) ve Barış Dedeoğulları’na (35) öldürülmüştü.

Olayın ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış ve olayı araştırmaları için 3 savcı görevlendirilmişti. Cinayete karıştığı düşünülen 14 kişi gözaltına alınmış ve 10’u tutuklanmıştı.

''Sağ Olarak Çıkarılmıştır''

Fail Mehmet Altun'u bulmak için, Konya'nın Bozkır ve Seydişehir ilçelerinde arama çalışmaları sürdürülüyordu. Konya Valiliği'nden bu akşam yapılan yazılı açıklamada Mehmet Altun'un yakalandığı duyuruldu. Valilik açıklaması şöyle:

“Konya Meram ilçemizde 30.07.2021 tarihinde 7 vatandaşımızı vahşice katleden fail Mehmet Altun; İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bölge Özel Harekat birimlerimizin koordineli ve etkin çalışmaları neticesinde saklandığı yerde sağ olarak yakalanmıştır.”

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7567216/konyada-dedeogullari-ailesinden-7-kisinin-olumune-neden-olan-katil-zanlisi-yakalandi